Superfoods – dlaczego cieszy się coraz większym zainteresowaniem?

  • 21.11.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Superfoods – dlaczego cieszy się coraz większym zainteresowaniem?

Superfoods (superżywność) to termin określający produkty wyróżniające się bogatymi wartościami odżywczymi, mającymi pozytywny wpływ na pracę organizmu. Wielu osobom superfoods kojarzą się z egzotycznymi owocami i warzywami, które nie są dostępne na rodzimym rynku. Choć najwięcej mówi się o produktach takich jak jagody goji (tu), nasiona chia, czy spirulina (zobacz), to należy zdawać sobie sprawę z tego, że superżywność to również produkty, których w Polsce mamy pod dostatkiem.

Z jakiego powodu warto sięgać po produkty oznaczone mianem superfoods?

            W tej chwili coraz więcej z nas żyje w ciągłym biegu, notorycznie towarzyszy nam stres i nerwy, które niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie. Dlatego tak ważnym jest, aby wraz z posiłkami dostarczać do organizmu składniki odżywcze i związki bioaktywne. Wbrew pozorom lista tych produktów jest naprawdę długa, może być ona podzielona m.in. względem kategorii dotyczących ich działania. Dzięki temu osoby borykające się z różnorodnymi problemami będą w stanie dostarczyć do organizmu te składniki, które niezbędne są do jego prawidłowej pracy. W zależności od tego jakie produkty wybierzemy, to różnić je będą właściwości i działanie.

Po jakie produkty warto sięgnąć na początek i gdzie je kupić?

            Wiele osób zaczynających przygodę ze zdrową żywnością nie ma pojęcia od czego warto byłoby zacząć. Powodem tego jest w dalszym ciągu niewielka wiedza, którą posiadamy na temat produktów naturalnych i ekologicznych. Jeśli zaczynasz przygodę z superfoods, to w pierwszej kolejności warto sięgnąć po produkty znajdujące się na najwyższych miejscach rankingów. Oczywiście każde zestawienie wygląda nieco inaczej i uzależnione jest od wielu kwestii, jednak zawsze na czołowych miejscach za granicą plasują się jagody goji, jagody acai, nasiona chia oraz komosa ryżowa. W Polsce natomiast dużą popularnością cieszy się żurawina, czerwona fasola, dynia, jarmuż oraz siemię lniane. Oczywiście warto sięgnąć również po różnorodne orzechy, czarną porzeczkę, chlorellę, kurkumę oraz mąkę kokosową. Zakup tych produktów jest możliwy już w tej chwili – godnym polecenia jest sklep internetowy https://natur-sklep.pl/, gdzie dostępne są najwyższej jakości artykuły. Zaletą tego sklepu jest fakt, że sprzedawane tam produkty pochodzą ze sprawdzonych źródeł, są starannie wyselekcjonowane, a zawartość produktu w produkcie to zwykle 100%.  Z całą pewnością zakup produktów w Natur-Sklepie będzie dla Ciebie przyjemnością i chętnie będziesz do niego wracał, po kolejne artykuły.

Grupa Tipmedia
Podziel się: