Jak tanio można wziąć kredyt?

  • 26.10.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Jak tanio można wziąć kredyt?
Spłacanie zobowiązań finansowych nigdy nie należy do przyjemności, ale na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na tańszy kredyt. Dlatego warto wiedzieć, jak ulżyć portfelowi, a przy okazji zminimalizować ryzyko wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Nie chodzi o szukanie kruczków prawnych czy wręcz oszustw – podpowiadamy po prostu, co ma wpływ na wysokość kredytu. Decyzja i wybór należą do Ciebie.

Jak najtańsza oferta

Zaczynając od absolutnych podstaw: są kredyty tańsze i droższe, ponieważ banki różnią się pod względem ofert. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie, co konkretnie proponują podmioty na polskim rynku. Pomaga w tym strona internetowa kredytowo.org, w ramach której można wygodnie i błyskawicznie sprawdzić, które kredyty gotówkowe i samochodowe są najtańsze, a więc i najkorzystniejsze. Patrz nie tyle na wysokość odsetek, ale przede wszystkim RRSO – rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Liczą się zarówno wysokość każdej z pojedynczych rat, jak i ostateczny koszt całego kredytu.

Wkład własny

Jeżeli wybierasz kredyt hipoteczny lub samochodowy, a nie gotówkowy, bank może wymagać wkładu własnego. Im wyższa kwota przekazywana z Twojej strony, tym mniej musisz oddać pieniędzy w ramach odsetek. Myśląc o nowym domu lub samochodzie, warto już dziś zacząć oszczędzać, żeby bank musiał dołożyć ze swojej strony jak najmniej.

Raty malejące

Klienci banków często stają przed dylematem, czy wybrać raty w formie malejącej, czy rosnącej. Sprawa jest o tyle istotna, że raty malejące oznaczają nieco niższe oprocentowanie, ponieważ szybciej spłaca się całe zobowiązanie. Z kolei raty równe to pewna stabilność wydatków, choć nie ukrywajmy też, że wyższe opłaty.

Krótszy termin spłaty

Im szybciej pozbędziesz się zobowiązania, tym lepiej dla Ciebie. Nie tylko ze względu na zniwelowanie stresu, ale przede wszystkim przez niższe odsetki doliczane do każdej kolejnej raty. Co prawda oznacza to, że każdego miesiąca płacisz nieco większą ratę, ale ostatecznie jest to oszczędniejsze w ogólnym rozrachunku.

Produkty bankowe ekstra

Banki wiążą się z Tobą kredytem, ale chcą jeszcze silniejszej relacji. Dlatego mniej lub bardziej nachalnie proponują produkty bankowe w rodzaju kart kredytowych czy kont osobistych. Sprawdź, jakie podpowiedzi zawiera porównywarka kredytów samochodowych kredytowo.org, która ułatwia wzięcie najtańszego kredytu. Swoją drogą, być może posiadanie rachunku w banku, w którym ma się kredyt, nie jest najgorszym rozwiązaniem? W końcu chodzi o korzyści, prawda? Polecamy przygotowanie się do kredytu, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki.

Grupa Tipmedia
Podziel się: