Jak w bezpieczny sposób przelać gotówkę za granicę?

  • 23.10.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Jak w bezpieczny sposób przelać gotówkę za granicę?
Sposobów na bezpieczny i jednocześnie szybki przelew pieniędzy za granicę poszukują zarówno osoby spędzające wakacje poza Polską, jak i wszyscy, którzy na stale wyemigrowali w celach zarobkowych. Przesyłanie pieniędzy za granicę często wiąże się z koniecznością podejmowania działań na wysokich sumach. Wykonywanie transferu wiąże się wówczas ze stresem i poczuciem niebezpieczeństwa. Korzystając ze sprawdzonych sposobów, możemy mieć jednak pewność, że gotówka sprawnie dotrze do odbiorcy. Poniżej przedstawiliśmy podstawowe metody umożliwiające bezpieczne dokonanie przelewu za granicę.

Operatorzy pozabankowi

Koszty przelewów SWIFT zniechęcają wiele osób, w efekcie czego rosnącą popularnością cieszą się przedsiębiorstwa pozabankowe, które zajmują się wykonywaniem przelewów. Na rynku działa sporo firm, które zajmują się dokonywaniem transferów na obszarze całej Europy, jednak część z usługodawców skupia się na wykonywaniu przelewów tylko do konkretnego państwa. Dokładną ofertę przedsiębiorstwa specjalizującego się w przesyłaniu gotówki za granicę znajdziesz tutaj.

Oferty działalności pozabankowych zachęcają niskimi cenami oraz sprawnym działaniem. Gotówka na wskazanym koncie często znajduje się już po upływie jednego dnia lub po zakończonej sesji księgowania. Proces transferu wykonuje się zazwyczaj za pośrednictwem Internetu. W ten sposób, rezygnując z banków na rzecz tak wyspecjalizowanych firm, możemy szybko przelać dowolną kwotę na poszczególne konto, bez wychodzenia w domu.

Pamiętajmy jednak, by przed skorzystaniem z firmy pozabankowej, zajmującej się przelewami zagranicznymi dokładnie sprawdzić jej rzetelność oraz opinie poprzednich klientów. Zapoznajmy się również z cennikiem takiego przedsiębiorstwa. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych sytuacji i niepotrzebnego przepłacania.

 

Przelewy za pośrednictwem banków

Transfery pieniężne za granicę oraz zza granicy są przekazywane między bankami poprzez elektroniczny system łączności międzybankowej nazywany SWIFT. Każdy przelew pieniędzy wykonywany jest na podstawie dyspozycji polecenia wpłaty, która jest złożona w banku. W ten sposób każdy bank realizuje zlecony przez klienta przelew, wykonując transfer na określoną sumę pieniężną, do konkretnego oddziału za granicą lub na konto podanej osoby. Przelew może zostać wypłacony również w formie gotówki.

Chcąc wykonać przelew za granicę, należy złożyć formularz w naszym banku, w którym podamy informacje na temat kwoty transferu, odbiorcy, zleceniodawcy. Tak złożone polecenie przesyłane jest przez bank za granicę w formie komunikatu SWIFT. Pieniądze docierają na konto w przeciągu kilku dni, jednak często istnieje również możliwość wykonanie przelewu w przyspieszonym trybie.

Obecnie przelewy za pośrednictwem banku można wykonywać, również wykorzystując Internet. Pamiętajmy jednak, że często konieczne jest poniesienie wysokich opłat związanych z wykonanym działaniem. To właśnie prowizje, jakie pobierają banki, są jedną z przyczyn, przez które zainteresowani decydują się na poszukanie innych rozwiązań. Odpowiedzią na potrzeby klientów są liczni operatorzy pozabankowi, którzy zajmują się wykonywaniem przelewów zagranicznych.

 

Coraz częściej podróżujemy poza Polskę lub na stałe przeprowadzamy się za granicę. Nierozłącznie wiąże się to z koniecznością dokonywania przelewów zagranicznych, często w obcej walucie. Najważniejsza jest dla nas wówczas niska cena transferu oraz pewność, że pieniądze sprawnie dotrą do adresata. Aby móc cieszyć się z wybranej usługi warto zainteresować się ofertami kierowanymi przez instytucje pozabankowe działające na rynku przekazów pieniężnych. Dzięki nim możesz wykonać przelew w kilka minut, nie wychodząc z domu.

Grupa Tipmedia
Podziel się: