Czasy taniego kredytu – jak je wykorzystać?

  • 18.10.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Czasy taniego kredytu – jak je wykorzystać?
Według ekspertów Polska znajduje się obecnie na szczycie koniunktury gospodarczej lub właśnie go przekroczyła. Stopy procentowe ustalane przez Radę Polityki Pieniężnej są wyjątkowo niskie i prawdopodobnie utrzymają się jeszcze przez jakiś czas na tym poziomie. Dla klientów banków oznacza to dwie rzeczy: stosunkowo tanie kredyty oraz niskie oprocentowanie lokat i rachunków oszczędnościowych.

Ciężkie czasy dla ciułaczy

Aktualne oprocentowanie w wybranych bankach można sprawdzać na stronie https://domkredytowy.pl/. Nietrudno zauważyć, że obecna sytuacja na rynku finansowym bardziej sprzyja pożyczaniu niż oszczędzaniu. Kto czyta wiadomości gospodarcze, ten wie, że nawet GUS ocenia inflację na ok. 1,8% – 2% rok do roku. W rzeczywistości jest ona wyższa, co widać w naszych rachunkach i cenach w sklepach. Tymczasem oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych jest niższe lub niewiele wyższe, co w połączeniu z podatkiem Belki sprawia, że pieniądze powierzone bankowi mogą wręcz tracić na wartości.

Tym istotniejszy jest wybór lokaty. Niestety, klient dysponujący zasobami finansowymi musi dziś śledzić na bieżąco ofertę banków i przenosić swoje pieniądze z jednego do drugiego, by zapewnić sobie odsetki przynajmniej równe rzeczywistej inflacji. Ile proponują banki? Wybrane oferty lokat podano na stronie https://domkredytowy.pl/najwyzsze-oprocentowanie-lokat/.

Dobry czas na pożyczanie

Zdecydowanie lepsza jest natomiast sytuacja tych, którzy z różnych powodów chcą lub muszą pożyczać pieniądze. Kredyty już od dawna nie były tak tanie jak obecnie. Klienci już zadłużeni mogą rozważyć wzięcie kredytu konsolidacyjnego, póki jest na to czas. Na stronie https://domkredytowy.pl/najlepszy-kredyt-konsolidacyjny/ można sprawdzić oprocentowanie w niektórych bankach.

Trzeba jednak pamiętać, że kredyt konsolidacyjny nie jest aż tak miły i przyjazny, jak to sugerują telewizyjne i internetowe reklamy. Nawet jeżeli jego oprocentowanie jest odrobinę niższe niż kredytów przezeń spłacanych, a okres spłat dłuższy, w rzeczywistości trzeba będzie zapłacić za swoje długi więcej. Kredyt konsolidacyjny jest więc propozycją przede wszystkim dla tych, którzy nie dają sobie rady z bieżącymi spłatami ze względu na wysokość comiesięcznych rat. Zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego sprawia, że okres spłaty jest dłuższy, dzięki czemu wysokość rat staje się niższa. Kredyt spłacany w ciągu pięciu lat będzie więc kosztował więcej niż trzyletni, ale za to raty mogą być łatwiejsze do zniesienia i nie rujnować domowego budżetu.

Grupa Tipmedia
Podziel się: