Czy kasetony reklamowe są jeszcze potrzebne?

  • 25.09.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Czy kasetony reklamowe są jeszcze potrzebne?
Kasetony reklamowe w dalszym ciągu należą do najczęściej wykorzystywanych materiałów w przemyśle reklamowym. Pomimo pojawiania się na rynku kolejnych materiałów, które zaczynają być wykorzystywane do produkcji alternatywnych nośników reklamy, w dalszym ciągu znaczna liczba przedsiębiorców, poszukujących sprawdzonych i relatywnie niedrogich metod oznaczenia miejsca prowadzonej działalności gospodarczej, wybiera właśnie kasetony, stawiając je wyżej od innowacyjnych produktów, które coraz częściej pozycjonowane są jako produkty lepsze, mające w przyszłości wyprzeć dotychczas wykorzystywane formy reklamy zewnętrznej i wewnętrznej. Warto jednak zastanowić się, czy aby na pewno na nowoczesnym rynku materiałów reklamowych brakować będzie miejsca dla kasetonów reklamowych?

Czym są kasetony reklamowe?

Najogólniej rzecz ujmując – pod pojęciem kasetonów reklamowych rozumieć należy wszelkiego rodzaju nośniki reklamy (przeważnie zewnętrznej, choć nie jest też wykluczone korzystanie z nich wewnątrz budynków, zwłaszcza gdy chodzi o centra handlowe, biurowce i inne budynki wielkopowierzchniowe) montowane do ścian i elewacji budynków. W podstawowej wersji składają się z ramy (wykonywanej przeważnie z różnego rodzaju stopów metalu, np. aluminium) oraz lica, tj. właściwej części reklamy, na której umieszczana jest przygotowana przez zleceniodawcę treść reklamowa. W zależności od miejsca zastosowania, preferencji klienta oraz uwarunkowań związanych z docelowym miejscem umieszczenia kasetonów, mogą być one wykonywane z różnego rodzaju materiałów. Najczęściej lica reklamowe wykonuje się z takich materiałów jak pleksi i poliwęglany. Na popularności zyskują także kasetony reklamowe z dibondu, a także kasetony wykonane w całości z blachy aluminiowej. W ostatnich kilku latach zaobserwować można także wzrost zainteresowania nośnikami reklamy wyposażonymi w podświetlanie ledowe. Dla tej formy reklamy niezbędne jest jednak przygotowanie instalacji doprowadzającej energię elektryczną, co w niektórych przypadkach z góry wyklucza możliwość jej zastosowania.

Zalety i wady kasetonów reklamowych

Wśród wielu zalet, jakie niesie z sobą wykorzystanie kasetonów reklamowych, najczęściej wymienia się takie czynniki jak stosunkowo niska cena ich wykonania, możliwość w zasadzie nieograniczonej ich modyfikacji na potrzeby konkretnej realizacji (wykonanie kasetonu w dowolnych rozmiarach i kształtach, z różnych materiałów, także w oparciu o indywidualny projekt konstrukcyjny). Odpowiednio prosty jest także ich montaż na ścianach budynku, a z uwagi na możliwość wyboru lekkich materiałów konstrukcyjnych, kasetony nie obciążają dodatkowo elewacji budynku. Wreszcie też – dobrze przygotowany kaseton odznacza się odpowiednią estetyką oraz walorami wizualnymi.

Jakie są z kolei największe wady kasetonów reklamowych? Przede wszystkim wiążą się one z brakiem możliwości stworzenia modułów reklamy dynamicznej, o zmiennej treści, wyposażonej w niezbędną elektronikę. Dla tych zastosowań sięgnąć należy zatem przede wszystkim po systemy digital signage.

więcej na: https://www.kasetony-reklamowe.com/

Grupa Tipmedia
Podziel się: