Inwestuj mądrze – jak kupić dobry kocioł CO z podajnikiem?

  • 21.09.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Inwestuj mądrze – jak kupić dobry kocioł CO z podajnikiem?
Pewność i niezawodność pracy kotła CO – tego szukają na rynku klienci, którzy wielkimi krokami szykują się do okresu grzewczego. Zarówno dla tych, którzy budują nowy dom, jak i dla wszystkich użytkowników, stojących przed zadaniem wymiany kotła CO, skierowana jest bardzo szeroka oferta kotłów z podajnikiem. Co ciekawe, bardzo solidnym produktem mogą pochwalić się nasze rodzime firmy – przykładem jest producent kotłów CO z Pleszewa, firma Kotły Białek.

Czym są kotły podajnikowe i dlaczego warto w taki zainwestować?

Nowoczesne kotły CO są projektowane w taki sposób, aby ułatwić ich eksploatacje. Podajnik w kotle jest niebywale wygodnym wynalazkiem, gdyż dzięki niemu domownicy nie muszą okresowo dosypywać paliwa do kotła – urządzenie robi to za nas, w sposób wydajny i oszczędny. Zoptymalizowana technika spalania w kotle sprawia, że ogrzewanie domu jest bardzo ekonomiczne i lepsze dla środowiska naturalnego.

Jakie są wady takiego rozwiązania? Jak tłumaczy nam pleszewski producent kotłów CO: trudno nazwać te cechy wadami, są to raczej pewne nieudogodnienia, wynikające ze specyfiki kotłów z podajnikiem. Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że taki piec grzewczy wymaga od nas zakupu paliwa o określonej ziarnistości (granulacji). Na naszym rynku znane są jako kotły na ekogroszek – paliwo ekonomiczne i ekologiczne. Musimy też pamiętać, że kotły CO z podajnikiem wymagają stałego podłączenia do prądu. Oznacza to, że w przypadku przerwy w dostawie energii nasz kocioł grzewczy nie będzie podawał paliwa.

Przewaga kotłów z podajnikiem względem kotłów zasypowych

Podczas konsultacji z producentem kotłów CO (https://www.kotly-bialek.pl) nie mogliśmy oprzeć się pytaniu: czym przekonuje się potencjalnego klienta, skoro koszt kotła centralnego ogrzewania z podajnikiem jest około 20% droższy od klasycznego? Odpowiedzi jest kilka. Przede wszystkim nowoczesne piece grzewcze posiadają zautomatyzowany sterownik. Takie urządzenie wymaga od nas jedynie ustalenia odpowiedniej temperatury, natomiast pracę kotła CO reguluje już automat. To wygoda dla nas i dla naszego portfela. Kotły centralnego ogrzewania z podajnikiem mają również wszystkopalny palnik.

Przechodzimy do kolejnego ułatwienia, jakim jest duży zasobnik w piecach na ekogroszek. To prosta zależność – im więcej paliwa o drobnej granulacji jesteś w stanie zmagazynować w kotle z podajnikiem, tym rzadziej będziesz zmuszony odwiedzać kotłownie. Paliwo jakim jest ekogroszek, produkuje małe ilości popiołu.

Na koniec dostaliśmy poradę od doświadczonego producenta kotłów centralnego ogrzewania, która zapewne przyda się każdemu, kto przymierza się do zakupu takiego urządzenia. Dobór pieca grzewczego zaleca się fachowcom. Chodzi o precyzyjne wyskalowanie mocy kotła CO do wielkości ogrzewanej powierzchni. Wtedy mamy pewność, że zakupimy kocioł z podajnikiem, który będzie ekologiczny i ekonomiczny.

Grupa Tipmedia
Podziel się: