Dalsze i bliższe cele wakacyjne. Gdzie warto jechać?

  • 17.08.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Dalsze i bliższe cele wakacyjne. Gdzie warto jechać?
W poszukiwaniu kierunku wakacyjnego turysta może wybrać jedną z dwóch opcji: popularne kraje europejskie albo egzotykę. Polacy chętnie wyjeżdżają do takich krajów jak Grecja, Włochy czy Hiszpania.  Być może jednak warto otworzyć się na inne kierunki, jak np. Panama czy Oman.

Kierunki standardowe

Hiszpania znajduje się u szczytu najbardziej popularnych kierunków turystycznych wśród Polaków. Jeździmy nie tylko na kontynent, na słoneczne wybrzeże Hiszpanii, ale również na wyspy hiszpańskie, jak Wyspy Kanaryjskie, Teneryfa, Ibiza, Majorka czy Minorka. Dla rodzin polecany będzie wyjazd na Majorkę - oferty znajdziemy na stronie: https://dreamtours.pl/wakacje/majorka.  To największa wyspa w archipelagu Balearów, należących do Hiszpanii. Jej nazwa pochodzi od łacińskiego zwrotu „Insula major”, co oznacza „Większa wyspa”. Wzięła się ona z tego, że pozostałe Baleary są mniejsze - Minorka i Ibiza. Głównym miastem Majorki jest Palma, kusząca turystów spokojnymi wodami i pięknymi plażami. Do najbardziej znanych kurortów Majorki należą Magaluf i El Arenal. Warto jednak wybrać się poza najpopularniejsze miejscowości wypoczynkowe, które są najbardziej oblegane przez turystów, a w szczycie sezonu zatłoczone. Poza nimi można znaleźć niemal puste plaże. Poza tym na Majorce można zwiedzić np. gotycką katedrę La Seu czy zobaczyć piękne, secesyjne kamienice.

W Archipelagu Balearów jest też Ibiza - oferty wyjazdowe na tę rozrywkową wyspę znajdziemy na stronie: https://dreamtours.pl/wakacje/ibiza. Ibiza tętni życiem przez całą dobę. Otwierają się podwoje niezliczonych klubów i dyskotek, ale w ciągu dnia na plażach zobaczymy nie tylko młodych ludzi – również rodziny z dziećmi. Piękne, piaszczyste plaże są stworzone do błogiego odpoczynku

Niestandardowe kierunki wakacyjne

Wychodząc poza listy najczęściej wybieranych krajów na wakacje możemy zobaczyć tak piękne miejsca jak Oman czy Panama. Do Omanu warto wybrać się chociażby dla oszałamiających widoków. Mieszkańcy Omanu są niezwykle gościnni. Pomimo, że 2/3 kraju to tereny pustynne, Oman oferuje wiele atrakcji. Życie toczy się w północnej i południowej części kraju. Obowiązkowo trzeba wybrać się do stolicy Omanu - Muskatu. Mieszka tu do dziś Sułtan, ponieważ kraj jest sułtanatem, a nie republiką. Niedaleko stolicy znajduje się głęboki wąwóz Wadi Ghul. Najdalej na południe wysuniętym regionem Omanu jest Dhofar, gdzie żyje wiele arabskich plemion. Ziemia w tym miejscu jest wręcz usiana meteorytami. Najpopularniejszym turystycznie regionem Omanu jest Szarkijja, z piaszczystymi plażami i ciepłą wodą Oceanu Indyjskiego. Sprawdźcie sami oferty wyjazdów do Omanu: https://dreamtours.pl/wakacje/oman.

Panama to zupełnie inny kierunek. To jedynie wąski pas ziemi, który łączy dwa kontynenty: Amerykę Północną z Ameryką Południową. W granicach Panamy znajduje się słynny Kanał Panamski, dzieło ludzkich rąk, pozwalające na przedostanie się z Oceanu Atlantyckiego na Pacyfik. To oryginalny i specyficzny kraj, gdzie koniecznie trzeba zobaczyć m.in. Zatokę Panamską, Archipelag Perłowy, parki narodowe Darién i Indigena czy stolicę Panamę. Zobaczcie oferty wyjazdów na Panamę: https://dreamtours.pl/wakacje/panama.

Świat jest piękny i nie warto zamykać się wyłącznie na najbardziej popularne kierunki. Można znaleźć miejsca na mapie, gdzie zawsze jest coś ciekawego do zobaczenia. Szukajcie więc ofert wakacyjnych na stronie: https://dreamtours.pl.

Grupa Tipmedia
Podziel się: