Jak zaoszczędzić na wakacje?

  • 25.07.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Jak zaoszczędzić na wakacje?
Lato zbliża się wielkimi krokami. Chyba każdy z nas marzy o tym, aby móc pozwolić sobie na wymarzony urlop, odpocząć od codziennych obowiązków, nabrać sił i po prostu cieszyć się słońcem. Skąd jednak wziąć pieniądze na wakacje?

Oszczędności

Wakacyjny wyjazd powinien być planowany z wyprzedzeniem. Układając budżet domowy łatwiej jest nam wydatki związane z wyjazdem rozłożyć na kilka miesięcy, niż od razu przeznaczyć na niego całą kwotę. W przypadku dużych sum lepiej sprawdza się długoterminowe oszczędzanie. Jeśli masz odłożoną jakąś sumę pieniędzy, możesz ją wykorzystać. Warto również przeznaczać na ten cel dodatkowe bonusy finansowe, takiej jak np. premie kwartalne, czy zwrot podatku. Jeśli do Twojego urlopu zostało jeszcze trochę czasu i zastanawiasz się, jak szybko uzbierać pieniądze, zacznij oszczędzanie już dziś- ogranicz wydatki, kupuj tylko to, czego naprawdę potrzebujesz, rób listy zakupów i korzystaj z promocji. Układając własny, przemyślany plan oszczędzania, w ciągu najbliższych kilku miesięcy z pewnością otrzymasz satysfakcjonującą sumę.

Podróże z głową

Istnieje wiele sposobów na wymarzone i niedrogie wakacje. Wystarczy dobrze je zaplanować. Dużą rolę odgrywa termin. Urlop w okresie wakacyjnym jest znacznie droższy niż poza sezonem. Ceny lotów, hoteli, wyżywienia i lokalnych atrakcji we wrześniu są o wiele niższe niż w lipcu. Podróżowanie poza sezonem ma wiele zalet- jest nie tylko taniej, ale również ciszej, spokojniej i mniej tłoczno.

Decydując się na wakacyjny wyjazd warto porównywać różne oferty i szukać promocji. Wiele portali internetowych oferuje ceny niższe nawet o 80%. Również linie lotnicze lubią robić swoim klientom cenowe niespodzianki. Dobrze jest na bieżąco sprawdzać ich ceny, ponieważ obniżając koszty transportu można wiele zaoszczędzić. Jeżeli marzysz o wakacyjnym urlopie, ale nie dysponujesz zbyt dużą kwotą, zdecyduj się na krótszy wyjazd lub wybierz mniej popularny kierunek. Jeśli nie masz wystarczającej ilości pieniędzy, zamiast zagranicznej wycieczki wybierz wypoczynek nad polskim morzem lub w górach. Jednocześnie, już dziś zacznij oszczędzać na przyszłoroczne wakacje. Im więcej masz czasu, tym większą kwotę uda Ci się odłożyć.

Szybka pożyczka

Czasem zdarzają się sytuacje, w których trafiasz na świetną wakacyjną ofertę, ale nie masz wystarczającej ilości pieniędzy. Takie promocje charakteryzują się bardzo krótkimi terminami ważności, więc jeżeli masz pewność, że nie uda Ci się tak szybko uzbierać odpowiedniej kwoty, możesz zdecydować się na szybką pożyczkę gotówkową. Większość firm udziela ich przez internet, a pieniądze przelewane są na Twoje konto już po kilkunastu minutach. Jedną z wzorowych firm godnych polecenia jest Szybka Gotówka sp. z o.o. Dodatkowo, jeśli zwrócisz pożyczkę w terminie, nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. Długie terminy spłaty pozwolą Ci na spokojne zaoszczędzenie brakującej kwoty i jej zwrot po powrocie z wymarzonych wakacji.

Grupa Tipmedia
Podziel się: