Rejsy w Chorwacji, czyli recepta na wakacje marzeń

  • 19.07.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Rejsy w Chorwacji, czyli recepta na wakacje marzeń
Rejsy to bez wątpienia jedna z ciekawszych opcji wakacyjnych, która od pewnego czasu zyskuje sobie coraz większą popularność. W efekcie na rynku usług turystycznych co rusz pojawiają się nowe, interesujące oferty urlopów na jachcie. Niestety jednak, jak to często bywa w takich sytuacjach, duży wybór zamiast ułatwić sprawę, komplikuje ją. Bo skąd mamy wiedzieć, który kierunek będzie najlepszy? Zwłaszcza jeżeli jesteśmy laikami...

Dlatego, aby ułatwić decyzję wszystkim niedoświadczonym amatorom wakacji na morzu niniejszy tekst przedstawia zalety jednej z najciekawszych opcji, jaką są bez wątpienia rejsy po Chorwacji.

Pogoda

Wybrzeże Adriatyku słynie ze słonecznej, stabilnej pogody. Wybierając się w rejs po Chorwacji w sezonie mamy niemal stuprocentową pewność natrafienia na korzystną aurę, która pozwoli nam w pełni wykorzystać urlop. Co więcej chorwackie morze jest wyjątkowo spokojne, co docenią przede wszystkim osoby po raz pierwszy wybierające się w rejs. Takie warunki stanowią bowiem idealną okazję do oswojenia się z życiem na pokładzie i ewentualnie, przygotowania do trudniejszych wypraw.

Plaże w Chorwacji

Większość z nas, nawet zagorzali miłośnicy aktywnego wypoczynku i sportów ekstremalnych, nie wyobraża sobie wakacji bez spędzenia choćby ułamka czasu na plaży. I tutaj pojawia się kolejna dobra informacja - ciągnące się na przestrzeni niemal sześciu tysięcy kilometrów chorwackie wybrzeże obfituje w wyjątkowo malownicze plaże. Najbardziej popularne są te żwirowe, ale bez trudu można znaleźć również piaszczyste i skaliste. Co więcej, rejsy dają dostęp do miejsc, do których z lądu ciężko się dostać lub jest to wręcz niemożliwe. Jacht może na życzenie pasażerów wpłynąć do niemal każdej zatoczki, gdzie będą oni mogli poopalać się i popływać z dala od tłumu innych plażowiczów.

Rejsy Chorwacja – egzotyka na wyciągnięcie ręki

Choć Chorwacja położona jest przysłowiowy „rzut beretem” od naszego kraju to zachwyca egzotyczną florą i fauną. Jako jeden z najlepiej zachowanych ekologicznie obszarów w Europie obfituje w parki narodowe i rezerwaty, w których występuje ponad cztery tysiące gatunków roślin i prawie tyle samo gatunków zwierząt.

Raj dla podniebienia

Chorwacja słynie ze wspaniałej, zróżnicowanej kuchni rozwijającej się pod wpływem kilku różnych kultur. Na wybrzeżu największą popularnością cieszą się potrawy śródziemnomorskie, w tym dania ze świeżych ryb i ostryg, a rejsy stanowią doskonałą okazję do spróbowania wszystkich tych smakołyków. Jacht codziennie zawija do innego portu, gdzie w malowniczych nadmorskich restauracjach można spróbować lokalnych specjałów, słuchając koncertów szantowych lub po prostu obserwując toczące się życie. Co więcej, w kwestii wyboru lokalu można zawsze liczyć na pomoc szypra, który, znając mijane okolice jak własną kieszeń, z przyjemnością doradzi najlepszą, niekoniecznie typowo turystyczną, opcję.

Zabytki Chorwacji

Chorwacja to miejsce styku wielu kultur, tradycje Wschodu i Zachodu łączą się tu z wpływami śródziemnomorskimi i środkowoeuropejskimi, co zaowocowało stworzeniem wyjątkowego dziedzictwa kulturowego. Znajduje się tu aż siedem materialnych i jedenaście niematerialnych zabytków z listy światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO, a także liczne galerie i muzea.

Rejsy w Chorwacji – luksusowa przygoda

Rejsy w Chorwacji to wspaniała szansa na dokładniejsze poznanie tego pięknego kraju lub ujrzenie już znanych miejsc z nowej perspektywy. Jacht codziennie zawija do innego portu, co daje szansę na zwiedzenie większej ilości miejsc i uniknięcie panującego na najpopularniejszych plażach zgiełku i tłoku. Ponadto, jak informuje przedstawiciel serwisu Rejsomat.pl, pasażerowie znajdą na pokładzie szereg udogodnień, które sprawią, że będą się czuli jak w najbardziej luksusowym hotelu. Dodatkowym atutem jest to, że rejsy nie posiadają zwykle sztywno określonej trasy. Dzięki temu, na życzenie uczestników, możliwe są drobne modyfikacje, które pozwolą im odwiedzić szczególnie dla nich intrygujące miejsca.

Jeśli przekonaliśmy Cię, że warto popłynąć w rejs po Chorwacji, to wiele interesujących ofert znajdziesz tutaj: https://www.rejsomat.pl/rejsy/rejsy-chorwacja

Grupa Tipmedia
Podziel się: