Hrubieszów: Książki pisane podróżami

  • 03.05.2018, 06:00
  • par
Hrubieszów: Książki pisane podróżami
17 kwietnia w Bibliotece Pedagogicznej w Hrubieszowie czytelnicy z Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się z pisarką Agnieszką Walczak-Chojecką, autorką popularnych powieści obyczajowych.

Przygodę z literaturą Agnieszka Walczak-Chojecka rozpoczęła jako pięcioletnia dziewczynka, wtedy napisała swój pierwszy wiersz. Jako dorosła poetka publikowała wiersze między innymi w "Poezji" i "Nowym wyrazie". Jest także autorką tekstów do kilku piosenek, współpracowała m.in. z Piotrem Rubikiem, w początkowych latach jego kompozytorskiej kariery. Pisarka zagrała jedną z głównych ról w filmie "Grzechy dzieciństwa". Zajmowała się również tłumaczeniami literatury z języka serbskiego. Nauczyła się tego języka, gdy ponad 4 lata mieszkała w Belgradzie.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe