Hrubieszów: Widmo paraliżu nad szpitalem

  • 30.04.2018, 06:12
  • par
Hrubieszów: Widmo paraliżu nad szpitalem
Lekarze z SPZOZ w Hrubieszowie domagają się prawie stuprocentowej podwyżki stawki za 1 godzinę dyżuru. Gdyby dyrekcja hrubieszowskiego szpitala przystała na postulaty płacowe medyków, tamtejszy SPZOZ musiałby dołożyć do lekarskich dyżurów na wszystkich oddziałach kilka milionów złotych.

Jeżeli dyrekcji SPZOZ w Hrubieszowie nie uda się dojść do porozumienia z lekarzami, może to doprowadzić do poważnych kłopotów w funkcjonowaniu publicznej służby zdrowia w powiecie hrubieszowskim.

W styczniu tego roku ponad 33 lekarzy zatrudnionych w szpitalu w Hrubieszowie złożyło wypowiedzenia umów na pełnienie dyżurów w tej placówce. Żądają prawie stuprocentowej podwyżki stawki za 1 godzinę dyżuru na szpitalnych oddziałach.

– Lekarze żądają po 80 zł za godzinę dyżuru w dzień powszedni, a 90 zł w niedzielę i dni świąteczne. Nie możemy spełnić tych postulatów płacowych - – ocenia Artur Macheta, obecnie pełniący obowiązki dyrektora SPZOZ w Hrubieszowie.

Więcej o konflikcie w hrubieszowskim szpitalu przeczytasz w najnowszym numerze Kroniki Tygodnia i e-wydaniu. 

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zoska
Zoska 02.05.2018, 20:23
Teraz moze pani Laskowska i Dowolska otworza psychodnie na staszica w tym dworku odnowionym
Anka
Anka 02.05.2018, 19:42
Ciekawe jak teraz PAni zastepcza dyrrktora mpwi
Co się dzieje w tym kraju!!
Co się dzieje w tym kraju!! 02.05.2018, 13:12
A cena gałki lodów "U Bazylka" rośnie diametralnie co sezon. Idąc do kościoła na 10 z Pjoterem i Grażyną muszę wydać 20 zł bo Pjoter się złości jak nie dostanie loda z mniej niż 5 gałek a Grażyna oczywiście musi zjeść 3 bo nie zrobi mielonych na obiad więc ja jestem poszkodowany i za resztę mogę sobie kupić loda tylko z 1 gałką i gdzie jest sprawiedliwość ? Dobrze że Pjoter nie lubi wafelka to mogę sobie jeszcze po nim dojeść!!
Roza
Roza 01.05.2018, 22:12
Lekarze lekarzami, ale czy pojedyncze dyżury pielęgniarek/położnych jest ok? Gdy rodziłam, na sali porodowej była jedna położna, a w między czasie było cięcie cesarskie! Na który poszła narzędzia podawać... Czy to jest normalne?
A to, że nie zatrudniają młodych, bo nie ma chętnych - kłamstwo! Podania leżą u kadrowej, ale pewnie wyrzuciła je do kosza :)
Nosacz
Nosacz 02.05.2018, 13:16
Jak się Pjoter rodził to ja żem poród w szopie odbierał i nie potrzebni byli położni i pielęgniarki i było to normalne. A to że teraz ludziom się w d..pach poprzewracało to normalne? Piniodze doić i wymagania !!
ZKZ
ZKZ 02.05.2018, 09:43
Braki w personelu" białym "są na każdym szczeblu od lekarzy , pielęgniarek, położnych , diagnostów laboratoryjnych po Panie salowe i tak się działo od lat, ale szkoda było przyjąć nowych pracowników, młodą kadrę, bo przecież trzeba było dać im pensje, lepiej było brać na staże z UP a Pani dyrektor oszczędna do bólu. Fajnie było robić tymi samymi ludźmi pracującymi za kilku a potem przed starostą chwalić się, jaka dobra sytuacja finansowa szpitala, co okazało się również kłamstwem. Ci ludzie w końcu znaleźli pracę gdzie indziej albo wyjechali za granicę. I tego się nie odwróci. Ale spokojnie się doczekało do emerytury zasłużonej i dalej to niech się dzieje wola nieba. Zamknięcie szpitala to około 600 osób na bruk. Czy starostwo zdaje sobie z tego sprawę? jest o tym poinformowane, ale beztrosko mówią to się najwyżej zamknie, to zaraz potem zamknie się powiat. I koniec.
Syn
Syn 01.05.2018, 15:26
W tej dramatycznej sytuacji szpitala należy ponownie zatrudnić Laskowską na stanowisku dyrektora i Kuropatwę na starostę aby wypili piwo ktorego nawarzyli. Długi szpitala m.in. niezaplacone wynagrodzenie za dyżury lekarzy pokryć z majątku obu A jest tam tego dużo dochrapali sie nieucczciwie Wystarczy tego na zalatanie dziury budzetowej szpitala. I dopiero po załatwieniu spraw finansowych moga odejsc z pracy. A nie tak że zostawili wszystko i jak szczury uciekli bez ponoszenia konsekwencji swojej niekompetentnej działalności
Dol
Dol 01.05.2018, 15:14
Drodzy forumowicze nie zdziwcie się jak obecnie powolany dyrektor szpitala zrezygnuje z funkcji Jak zorietuje sie jaki gnój pozostawia mu Laskowska i starosta
Jak
Jak 01.05.2018, 15:09
Skubis Marek
Badzian Jacek
Zajcher-Badzian Monika
Zdunek Urszula
Lachowska Alicja
Nowosad Anna
Nowosad Andrzej
Chomicki Jarosław
Barczyk Jacek
Barczyk Dorota
Szewczyk Tomasz
Bielak Ryszard
Gąsior Mścisz Edyta
Kamińska Joanna
Zając Leszek
Kuczyńska Jolanta
Brodowski Andrzej
Weremij Joanna
Mackiewicz Jacek
Adamczuk- Wołoczko Jolanta
Bielak Magdalena
Piotrowski Jacek
Kozak Ewa
Kozak Krzysztof
Gałecki Dariusz
Mielniczuk Maryla
Wawrzecka Agnieszka
Wilma Daria
to lista lekarzy, którzy odeszli ze panowania pani dyrektor. Wielu bardzo dobrych specjalistów, cieszących się świetną opinią wśród pacjentów innych szpitali i przychodni. Czy pani dyrektor może pochwalić się alternatywną listą dobrych specjalistów, których zatrudniła w tym samym czasie? Nie.... Z odejściem wielu z nich skończyła się pewna epoka. Odeszli często w niesławie. Obecna sytuacja szpitala jest m.in. skutkiem prowadzenia niekompetentnej mało profesjonalnej polityki kadrowej Pani Dyrektor Laskowskiej i Starosty. I do tego jeszcze pół roku temu Laskowska otrzymala nagrode 33 tys zl za dobre prowadzenie ZOZ. Powinna te pieniadze zwrócić.
beznadzieja
beznadzieja 01.05.2018, 09:57
Stary beton zniszczył ten szpital i miasto. Tacy ludzie jak były starosta, radni od lat ci sami w powiecie i miescie, ludzie którzy nie pozwolą młodym ludziom na działnia, które wreszcie zaprocentowałyby w przeszłości. Dużo gadki i krzyku a mało pracy, ale jak ktoś nie umie nic robić to będzie tylko darł mordę i wszystkich wokoło pouczał i obrażał. W dużych miastach szykują się do wyborów młodzi, wykształceni ludzie a u nas kto ? ci co zawsze: nieroby społeczne z d.... wyjęte nazwiska bez wykształcenia, bez przygotowania samorządowego i politycznego, ludzie bez kręgosłupa moralnego, najczęściej kłamiący aby uzyskać własne korzyści. Ludzie niemający pojęcia co leży w gestii i kompetencjach starosty, burmistrza a wójta, czym zarządza miasto a czym powiat a czym gmina, który zakład podlega staroście, a który burmistrzowi, która droga i który chodnik należy do miasta a który do starostwa. I tak bredzą opowiadają bzdury ludziom i robią z siebie wariatów i z ludzi. Dokształcić się nieroby jakie są i czyje kompetecje a potem dopiero startować w wyborach i robić coś dla tego miata i powiatu.
Piszecie, że stąd młodzi ludzie wyjeżdżają a co tu jest dla młodych ? dwadziescia lat temu miasta w Polsce stawiały baseny, kina, uczelnie wyzsze a u nas co się wtedy działo? nic trwał wielki rozbiór Hrubieszowa przez elity. Zobaczcie kto powykupował budynki po starych przedsiębiorstwach . Stare kamienice kto kupił? czyje dzieci?. Jak byście obejrzeli sesje 20 lat temu jakby była nagrywana to ci sami ludzie siędzą tam dalej do dziś.
Ratunek dla tego miasta jest tylko jeden jedno pokolenie musi sobie odpuscić. TO które jest równo 28 lat przy korycie bo to oni zniszczyli to miasto i powiat, ludzie ze starego układu, którzy tylko wystawiają marionetki aby ich reprezetowały i dawły się sterować .
W Hrubieszowie dobry radny to taki, który nie potrafi się wysłowić, nie potrafi pisać, nie ma dzieci, a ma dużo do powiedzenia na temat szkoły i tego co dotyczy dzieci i młodziezy, często kłamie, nie odopowiada, ma swoje racje i tylko swoje, który nie ma za grosz kultury, bo nawet dzień dobry nie może wydusić z siebie czyli typowy ham i prostak ale w kosciele w pierwszym rzedzie.

Ala
Ala 01.05.2018, 20:42
Zgadzam sie w pelni. Cale lata marazm i brak konkretnych dzialan. Ludzie niekompetentni na stolkach ale chca wladzy. Miasto i powiat traca z roku na rok. Nie ma poza paroma wyjatkami wsrod radnych z kims madrze porozmawiac. Nie moge juz sluchac o tym wspanialym parku linowym . Jaka to inwestycja dla miasta ile nowych stanowisk pracy. Ja o niczym innym niie marze tylko codziennie powisiec na tych linach po pracy a basenu jak nie ma tak nie ma. Wstyd. Mlodziez i dzieci trzeba wozic do Zamoscia albo Chelma bo nie mozna na miejscu pojsc na plywalnie. Wladze lansuja sie tylko z wiencami pod pomnikami i na festynach dozynkach i celebruja. Grunt to wlasny interes. Wyborcy nie chca pustych obietnic chca konkretnych dzialan.
q
q 01.05.2018, 09:36
......
Maria
Maria 30.04.2018, 20:48
Jeśli artykuł jest rzetelny to dlaczego nie ma informacji że zaproponowano nam pracę na kontraktach a nie na etatach.Co to znaczy ? Przejście na kontrakt to praca ponad normę czasu, brak pełnego wymiaru urlopu, brak wysługi lat, podwyżek obiecywanych przez ministra, a choroba to znaczy brak dochodów i to na kilka lat przed emeryturą ,brak osłony socjalnej .Z tych pieniędzy trzeba zapłacić pełny ZUS oczywiście podatek i dodatkowe ubezpieczenia.Większość lekarzy boi się i chce zostać na etatach co znaczy że nie mogą pracować ponad normę i tu robi się pat za mało lekarzy , za dużo godzin do przepracowania grafiki świecą pustkami i ciekawe co zrobi starostwo a wszystko to zgodnie z prawem pracy .
IREK
IREK 30.04.2018, 19:20
Ok. Zamykajcie Szpital . Życżę przyjemnego oczekiwania w kilkunastogodzinnych kolejkach na Izbach Przyjęć w ościennych szpitalach. Pytanie do Rady Powiatu i tak zwanej Rady Nadzorczej - co zrobiliście państwo w celu zahamowania odpływu kadry pielęgniarskiej i lekarskiej za czasów poprzednich Dyrektorów ? Patrzę i nic nie widzę...Umieralnia ? Z tego co mi wiadomo to codziennie jest po kilka telefonów z prośbą o przyjęcie chorych z sąsiednich powiatów. Oczerniać można łatwo, dopiero jak się pozna sytuację od środka i na własnej "skórze" to wtedy przegląda się na oczy , że jednak można i tutaj......
KRiS
KRiS 30.04.2018, 19:15
Olo ma rację bo niby dlaczego jak szpitalem zarządzała Zosia Samosia to wszyscy udawali, że jest OK a teraz nagle słyszymy jak to jest bardzo źle i grozi nam paraliż czegoś co już dawno zostało sparaliżowane przez układ hrubieszowski. Coś mi tu śmierdzi zwyczajnie polityką a dokładnie wyborami samorządowymi.
POLSKA KATEGORII B
POLSKA KATEGORII B 30.04.2018, 18:36
A masło w Lidlu dalej po 5 zł. W Polsce Kategorii B gdzie lokalna społeczność obchodzi władze tylko wtedy kiedy są potrzebne ich głosy zaczyna się burzyć. Musicie sobie zdać sprawę z waszego położenia, żyjecie w miejscu na które są przeznaczane znikome fundusze rządowe które nie będą zwiększane tylko dlatego bo tak chcecie. Ten rejon Polski w ogóle nie ma żadnych perspektyw zostali tam sami starcy i nie udolni młodzi ludzie którzy prawdopodobnie skończą jako służący za granicą albo będą żyli z robienia dzieci. Wasze postulaty nikogo nie obchodzą i nic nie wskórają oprócz tego że lokalna "śmietanka" zbłaźni się w sieci po raz kolejny.
Maria
Maria 30.04.2018, 19:07
I to wszystko prawda miasto umiera młodzi i zaradni wyjechali dalej ,kończą studia i tam zostają , nie da się tego utrzymać tu rację bytu maja tylko ZOLe bo tam oddają niewydolne rodziny swoich bliskich .A nasz teren to sami starsi ludzie i większość nie ma opieki- to widać w szpitalu miasto wymiera szybciej niż nam się zdawało.
SPZOZ
SPZOZ 30.04.2018, 18:53
To prawda. Ale nie robić nic, udawać, że jest dobrze?. Niestety nie da się już.Wystarczyło kilka mądrych przemyślanych decyzji organizacyjnych w przeszłości i mogłoby nie być teraz takiej sytuacji. Tu nie chodzi tylko o pieniądze , naprawdę. Bo tak to zostało przedstawione w artykule. bardzo jednostronnie i ogólnie. Pewnie, że tu teren się wyludnia, pozostają starzy, chorzy , niedołężni ludzie. To problem większości miasteczek. Rodziny bardzo chętnie oddają ich do szpitala , bo tu się zaopiekują, umyją, nakaramią. Potrafią w ogóle się nie dowiadywać o swoich bliskich , dopiero jak przychodzi termin wypisu zaczyna się popłoch i co tu robić, pomóżcie, my pracujemy, mieszkamy daleko, a może by tak jeszcze tydzień, a choć 2 dni, bo właśnie wszyscy się przeziębili i nie można babci czy dziadka wziąć do domu. Wysłu***emy takich wymówek , że aż żal bierze. I jeszcze pretensje , że opieka nie taka, ale jeden z drugim nie ma wstydu, ze matka czy ojciec przywieziony karetką brudny, zaniedbany, w szmatach a nie ubraniach, niedożywiony. Dużo by gadać, ale tak to wygląda.I masz rację , że władze powiatu nie przejęły się za bardzo tą całą sytuacją. Oni tego nie ogarniają, grunt aby dotrwać do następnych wyborów i może znowu się uda dostać na następną kadencję. I ta ich obojętność nie dotyczy tylko szpitala ale ogólnie innych spraw regionu.
felczer
felczer 30.04.2018, 18:17
korupcja łapownictwo układ lokalny ,jak tu leczyć można dobrze . tak jest prawie wszędzie życze zdrowia i omijać służbe zdrowia
Maria
Maria 30.04.2018, 18:02
Brawo SP ZOZ a ja dodam że w Hrubieszowie pracuje ok 30 lekarzy w tym 1/3 emerytów . W innych szpitalach powiatowych o tylu samo łóżkach ponad 90 lekarzy i na pewno tych 90 jest wypoczętych i uśmiechniętych bo naszych 30 robią bokami na 3 etatach od wielu lat ale wszystko do czasu i ten czas nadszedł ale najprościej jest ,, zamknąć oddziały które przynoszą straty" a ja kończąc studia myślałam że pracujemy dla ludzi a nie liczymy zyski .W naszym wspaniałym systemie zgubił się pacjent bo ciągle słyszę ,, wyrabiać kontrakty , zmniejszyć straty, oszczędzać - tylko pytam na czym???Pracuje ciężko i wkurzam się że zamiast czas poświęcać chory siedzę jak sekretarka i piszę bo sterty niepotrzebnych kartek wymuszonych przez NFZ, certyfikaty muszą być wypełnione .Nie taką medycynę poznałam przychodząc do pracy a odejdę z przyjemnością ponieważ to nie medycyna a biurokracja. A pacjentów lubię i szanuję i wiele uratowanych żyć mam w pamięci zarówno w karetce R jak i na Oddziale i rodziny tych pacjentów to pamiętają i wierzę że dobro wraca .Życzę wszystkim miłej majówki bo my dalej na dyżurach.
SPZOZ
SPZOZ 30.04.2018, 17:43
Nigdy do tej pory nie zabierałem głosu na temat szpitala i lekarzy, ale mam dość obrzucania błotem i nienawiścią. Nie jestem pseudolekarzem, ale lekarzem i nie życzę sobie chamskich uwag. Wszyscy wszystko wiedzą najlepiej o szpitalu i warunkach pracy a widać , że nie macie pojęcia. Od lat informowaliśmy starostwo, że odchodzą lekarze, dyrekcja nic sobie z tego nie robiła, chcecie to odchodźcie przyjdą inni- tak słyszeliśmy, ale inni nie przyjdą bo Hrubieszów nie oferuje atrakcji dużego miasta, wspaniałych zarobków. Jestem tu bo tak ułożyło mi się życie, ale nie będę czytać i wysłuchiwać uwag, że jestem konowałem, niedoukiem i wszyscy na mnie płacili, żebym się wyuczył . Bo to moi rodzice ciężko pracowali, żebym skończył studia. Które skończyłem Panie OLO lub Pani OLO z wyróżnieniem, i następnych co najmniej 15 lat się dokształcałem i robiłem specjalizację, żeby osiągnąć coś w życiu kosztem swojej rodziny, wolnego czasu, ogromnych kosztów. A ja teraz uczciwie pracuję, nie biorę łapówek, staram się pomagać chorym najlepiej jak umiem.Rodzice uczyli mnie szacunku do innych ludzi, zawodów i jeśli ktoś uczciwie pracuje to mu się należy wynagrodzenie. U nas oczywiście to nienormalne. Normalne , że np.: hydraulik. , elektryk, fryzjer czy krawcowa jeżdżą dobrym samochodem , mają piękny dom, bo oni uczciwie pracują, ale lekarz to na pewno złodziej. Normalne , że pan pod sklepem pijący piwo i mający siedmioro dzieci mówi mi, że on pracować nie musi bo łącznie dostaje od państwa tyle co inżynier, ale na wszelki wypadek wyciąga rękę, daj doktor , ty przecież masz, a ja sobie kupię kolejne wino. Nie uważam się za gorszego , bo kiedy moi koledzy i koleżanki z klinik z całego kraju oblewali egzaminy specjalizacyjne a ja z małego Hrubieszowa, nie ze szpitala tylko jak wy to nazywacie umieralni zdawałem go bez problemu na piątki. Co do szpitala to wszystko to co ma miejsce to złe zarządzanie, brak pomysłów, zaniedbania no i oczywiście odbicie tego co w ogóle dzieje się w służbie zdrowia od dziesiątek lat, fatalne nic nie poprawiające reformy kolejnych ministrów. Kołdra już dawno była za krótka a teraz niestety wyszło wszystko jak jest. Pani Dyrektor opowiadała w starostwie piękne historie jak jest świetnie i było wygodnie władzom. Łataliśmy dziury, praca za jedną pensję na kilku etatach ku chwale ojczyzny. System możliwości dyżurów się zmienił i nagle wychodzą braki kadrowe, one również dotyczą innego tzw. białego personelu, który jest fatalnie opłacany. Skoro tak tu źle to dlaczego tylu pacjentów chce do nas przychodzić, na własna rękę pchają się w ręce morderców i niedouczonych pseudo-lekarzy? na szczęście jest wielu normalnych pacjentów i rodzin chorych i tylko dzięki tym ludziom chce się jeszcze przychodzić do pracy, uśmiechać do nich, bo tak się składa , że dobro dane drugiemu człowiekowi wraca dwa razy , a krzywda i zło również, więc Ci którzy tak hojnie szastają obraźliwymi słowami niech się zastanowią. Myślę , że to biedne, zakompleksione osoby, które nie lubią nikogo i niczego a najbardziej siebie i swoją nienawiść wylewają na innych. Nikt nikomu nie bronił kończyć medycyny. Oczywiście , że wśród nas tak jak w każdym zawodzie są ludzie bardzo różni, którzy niestety psują dobre imię innych i takich sam nie pochwalam. I jeszcze jedno lekarz to tez człowiek, który może być bardzo zmęczony, zdenerwowany, chory, mieć problemy w rodzinie, chorych rodziców, dzieci itd. Niektórzy z Państwa tak szumnie nas wyrzucają z pracy na zbity pysk i prorokują , że nigdzie nas nie zatrudnią. No cóż ja się chyba nie boję. Ale co się stanie jak szpital naprawdę przestanie istnieć. Oj tego bym się bał. Życzę powodzenia w czekaniu w kolejkach na miejsca w szpitalach gdzie indziej. Skoro tu tak źle tam będzie lepiej . Życzę wszystkim zdrowia. Naprawdę z całego serca. I nawet osobie podpisującej się OLO, które zieje jak smok wawelski strasznym ogniem nienawiści. Taki jad może zatruć.
OLO
OLO 30.04.2018, 18:58
Panie Doktorze po co w tej wypowiedzi tyle dramaturgii jeżeli jest Pan tak bardzo pewien siebie to proszę zatrudnić się np: w Zamościu i nie narażać swojej reputacji pracując w tym szpitalu. Dobre szpitale powinny zatrudniać dobrych lekarzy a złe szpitale powinno się zamykać. Prawda jest taka, że to personel tego szpitala sam sobie zapracował na opinię jaką wyrażają teraz jego byli lub obecni pacjenci. A jeśli chodzi o złe zarządzanie szpitalem to dlaczego Wy jako personel nigdy do tej pory nie sygnalizowaliście problemu, jakoś sobie nie przypominam protestów hrubieszowskich lekarzy w sprawie złego zarządzania lecznicą a co za tym idzie narażania pacjentów na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Nie pamiętam aby jakiś lekarz z SP ZOZ Hrubieszów informował o nieprawidłowościach odpowiednie instytucje, które mogły by to sprawdzić i podjąć odpowiednie kroki zmierzające do rozwiązania tego problemu. Osobiście uważam, że lekarze, dobrzy lekarze !!! powinni zarabiać bardzo dużo pieniędzy a do pracy powinni przystępować wypoczęci . Przecież nikt bardziej jak Wy nie orientuje się z jakimi problemami boryka się ten szpital, jakie tam występują nieprawidłowości i co z tym robicie ? Taki szantaż emocjonalny jaki teraz uprawiają hrubieszowscy lekarze na nikogo nie działa: jak nie dostaniemy podwyżek to nie będzie miał kto was leczyć. I co pójdziecie na złość dla pacjentów pracować na budowie ? A jak pani dyrektor, która tak cudownie zarządzała hrubieszowskim szpitalem dostała 30 000 zł nagrody to nie krzyczał Pan że to skandal a teraz żale, że szpital był źle zarządzany. Nie twierdzę, że Pan jest złym lekarzem, być może jest Pan jedynym lub jednym z kilku wyjątków w tej placówce z którymi się nie spotkałem jeśli tak jest to przepraszam jeżeli poczuł się Pan dotknięty moją opinią na temat SP ZOZ Hrubieszów, opinią której nie zmienię to przepraszam. Ale proszę pamiętać, że to nie dyrektor szpitala, nie starosta, który teraz musi oficjalnie być przedstawiany jako Józef K. płaci Panu pensję tylko Ci hrubieszowscy rolnicy ( którzy czasami być może przychodzą na wizytę niedomyci, źle pachnący), sklepikarze, kasjerki z marketów itd. Ci ludzie też mają godność i zasługują na szacunek i też mogą mieć gorszy dzień, chorych rodziców lub zwyczajnie się nie wyspali.
SPZOZ
SPZOZ 30.04.2018, 20:24
Pan ma prawo mieć swoje zdanie na ten temat lekarzy , szpitala , być może ma Pan złe doświadczenia. Ja nie mogę odpowiadać za to jak inni się zachowują, więc emocjonalny wpis chyba można usprawiedliwić. Proszę pomyśleć , gdyby Pan czytał takie obraźliwe słowa na swój temat , swojego zawodu byłoby przyjemnie? A co do tego, że nie reagowaliśmy wcześniej. Oczywiście , że tak. Jeszcze za czasów dyrektora Garaja do starostwa wpłynęło kilka pism na temat braków kadrowych. Było wtedy spotkanie ze starostą, żadnych reakcji, milczenie, bagatelizowanie problemu. A po przyznaniu nagrody dla Pani Dyrektor był w szpitalu wielki sprzeciw i powiedzieliśmy o tym bezpośrednio przedstawicielom starostwa na spotkaniu i..... , tak zdecydował starosta i poszły pieniądze i decyzja nieodwracalna. A znudzenie na twarzach władzy było ogromne.Więc nie jest to tak jak wszyscy myślą , że dopiero teraz się odezwaliśmy. Pewne sprawy nabrzmiały do granic możliwości. .Proszę również pamiętać , że ja też płacę podatki , duży ZUS i też ktoś z tego korzysta, więc nie jestem darmozjadem na utrzymaniu społeczeństwa. A pacjentów szanuje czy są czyści czy nie, czy ładnie pachną czy brzydko. I powiem Panu, że rolnicy są często bardziej miłymi pacjentami niż wielcy miastowi. To jest moja praca, i nie brzydzi mnie pacjent, szanuje ich godność, ,bo mam jeszcze w sobie trochę empatii. Proszę jeszcze raz przeczytać mój wpis , bo chodziło o to jak rodziny nie dbają o starszych ludzi, jak ich zaniedbują, jak zostawiają samych sobie a to jest przerażające. I nie przekręcać słów , które nie padły. Kończę tą dyskusję. Dobranoc.
Rób a nie żal się !!
Rób a nie żal się !! 30.04.2018, 18:21
Bardzo emocjonalny wywód. Ale czy aby na pewno potrzeby ? SPZOZ musisz zdać sobie sprawę z tego że żyjesz w kraju w którym każdy ma prawo się wypowiedzieć, ocenić , napisać, oczernić. Będąc lekarzem defacto człowiekiem wyedukowanym, podejmującym wiele trudnych decyzji podczas każdego dnia nie możesz dać się sprowokować na sieci jest to oznaka słabości. Każdy musi walczyć o swoje przyznam ale składowymi sukcesu nie są wpisy na sieci tylko podjęcie działań mających na celu poprawienie sytuacji finansowej o którą walczysz. Pozwolisz że zacytuję treść która została stworzona pod wpływem emocji "Rodzice uczyli mnie szacunku do innych ludzi" ale czy nauczyli ? bo kilka linijek niżej pojawia się fraza "Normalne , że pan pod sklepem pijący piwo i mający siedmioro dzieci mówi mi, że on pracować nie musi bo łącznie dostaje od państwa tyle co inżynier" z której jasno przekazujesz że pan pod sklepem pijący piwo jest kimś gorszym niż lekarz. Ale ten Pan pijący to piwo się myli bo dobry inżynier zarabia znacznie więcej niż posiadacz siedmioro dzieci. Żyjesz w czasach gdzie bohaterskie postępowanie nie jest nagradzane, rzuć wszystko i przeprowadź się tam gdzie Twój fach będzie doceniony ale pewnie się boisz bo jest to wyzwanie, czyli coś trudniejszego niż wylanie swoich żalów w sieci :)
SPZOZ
SPZOZ 30.04.2018, 19:09
Do Rób a się nie żal, oczywiście , że mój wpis jest sprowokowany słowami innych osób. Każdy ma prawo się wypowiedzieć, więc dlaczego ja nie mogę? Jak zaznaczyłem pierwszy raz piszę cokolwiek w sieci i myślę , że ostatni. A ludzi szanuje i przykład Pana co pije piwo miał co innego przedstawić. To były jego słowa, które zacytowałem a propos wynagrodzenia za pracę. Masz racje, trzeba robić swoje. Nie tak łatwo rzucić wszystko i wyprowadzić się, tak najlepiej, a czy nie można tu żyć normalnie tak po prostu. Czy trzeba koniecznie jechać za granicę, czy w naszym kraju tak musi być. Pytanie retoryczne.W końcu wszyscy wyjadą z Hrubieszowa. Szkoda by było .Pozdrawiam.
ber_ni
ber_ni 30.04.2018, 16:30
Bardzo ciekawy artykuł kompletnie mijający się z prawdą, ale co tam znowu winni lekarze, ciekawe dlaczego tyle ludzi w nim przybywa, na łóżka czeka się tygodniami, a na niektóre zabiegi przyjeżdżają ludzie z okolicznych województw. W dzisiejszych czasach każdy ma prawo wyboru, również pacjent, to dlaczego na siłę chcemy się leczyć w takim miejscu?
MareK
MareK 30.04.2018, 17:19
ha ha ha ha ha ha ha ha ha dobre
ster
ster 30.04.2018, 15:05
A dlaczego nikt nie wspomni ,ze lekarze nie dostali ani grosza wypłaty za prawie 2 miesiące pracy z powodu upadku firmy ARION SZPITALE Sp. z.o.o ?

Najlepiej wszystkich oczerniać. W kazdym zawodzie znajdą się i Ci ktorzy są specjalistami i Ci ktorzy mają wszystko gdzieś(oczywiscie typowo polsko jest wlozyc wszystkich do jednego worka)Dziwicie się ,ze ktoś nie chce pracować za najniższe stawki w kraju(jeśli chodzi o opiekę zdrowotną)?
Jeśli jest wam tak wszystko jedno , to proszę bardzo. Niech karetka dojezdza z Zamoscia albo Chelma ok . godzinę .Tylko do kogo wtedy będziecie mieć pretensje? Ano ,bo przecież w Hrubieszowie lekarze nieroby nie chciały za darmo jezdzic karetką całą noc.

P.S
A za brak kadry lekarskiej podziękujcie poprzednim dyrekcjom.
Jakos inne szpitale(o dziwo!)chwalą sobie hrubieszowskich lekrzy.
Irena
Irena 30.04.2018, 17:08
Inne szpitale jak słyszą że pacjent przyjechał z hrubieszowskiej kliniki uniwersyteckiej to każą powtarzać WSZYSTKIE badania,tak sobie cenią profesorskie sławy z ZOZ Hrubieszów.Trzeba się wziąć do roboty a nie spać na dyżurach,nie wściekać się że pielęgniarka miała czelność zbudzić w środku nocy do pacjenta,nie traktować rodziny pacjenta "per noga" ,a samego pacjenta jak natręta,nie zwalać wszystkich czynności na pielęgniarki (bo przecież pan lekarz jest niczym bóg,wystarczy że JEST nic więcej)
Daro
Daro 30.04.2018, 17:18
widzę, że Pani też miała tą wątpliwą przyjemność zderzenia się z profesorami z izby przyjęć hrubieszowskiego szpitala
OLO
OLO 30.04.2018, 16:18
to niech się zwolnią, tylko że problem polega na tym, że szpital w Hrubieszowie to jedyne takie miejsce na kuli ziemskiej gdzie ci tzw. lekarze znaleźli zatrudnienie bo żaden odpowiedzialny dyrektor szanującego się szpitala w regionie ich nie zatrudni !!! a jeżeli chodzi o karetki to usługi z zakresu Ratownictwa Medycznego może świadczyć prywatna firma i tak się dzieje w ponad 90% na terenie całego kraju tylko nie w Hrubieszowie bo układ jaki tu powstał lekarsko-urzędniczy nie dopuszcza do normalnych sprawdzonych i wzorowo funkcjonujących rozwiązań !!! tu musi być po hrubieszowsku czyli układy i układziki z namaszczeni zielonej konieczynki.
Astur
Astur 30.04.2018, 16:40
Ale dyżury tzw. Erki prowadzi zewnętrzna firma od dawna(kontrakty). Tylko nie wiem czy Pan wie, ktoś musi w tej kartce jeździc. Myśli Pan że jakiś lekarz będzie dojeżdżal do jakiegoś Hrubieszowa żeby pracować za 45zl /h, jeśli u siebie ma 90zl/h?
Alicja
Alicja 30.04.2018, 14:18
To dobrze, że nie dostali bo niby za co mieli dostać za nieróbstwo, mechanik bierze dopiero pieniądze po otwarciu klapy samochodu i naprawieniu tego co się pod nią zepsuło.
Mikuś
Mikuś 30.04.2018, 13:53
Dlaczego nikt nie napisał że lekarze nie dostali wypłat od 1.02 2018r za dyżury, pracowali charytatywnie ????, skończyły się czasy Doktora Judyma mechanik za darmo nawet nie otworzy klapy samochodu.
KRiS
KRiS 30.04.2018, 14:14
jeśli to prawda to zapytajcie byłej pani dyrektor SP ZOZ i starosty Józefa K.

Pozostałe