Obsza: Walka o kazimierskie laury

  • 28.04.2018, 12:15 (aktualizacja 28.04.2018, 12:36)
  • bw
Obsza: Walka o kazimierskie laury
Artyści z powiatu biłgorajskiego, którzy wykonują muzykę ludową kolejny raz spotkają się na przeglądzie piosenki. W niedzielę 29 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury powalczą o nominacje do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Przegląd rozpocznie się o 14:00.

Poprzednia edycja tej imprezy była dla przedstawicieli gospodarzy z gminy Obsza bardzo udana, ponieważ Leokadia Mucha z miejscowości Zamch dotarła aż do finału w Kazimierzu Dolnym, gdzie zajęła drugie miejsce w kategorii solistów. Artystka, której opiekunką artystyczną jest dyrektor GOK w Obszy Bożena Bednarczuk, ma na swoim koncie także czołowe miejsca we wcześniejszych edycjach festiwalu, ale zgodnie z regulaminem laureatka nie może brać w nim udziału przez kolejne trzy lata. 

W tegorocznych eliminacjach powiatowych nie ma jednak żadnego solisty, za to szanse na nominacje mają trzy zespoły z gminy Obsza. To "Zamszanki" z Zamchu, grupa ze Szkoły Podstawowej w Olchowcu i Klub Seniora z Woli Obszańskiej. Za rywali będą mieć "Aleksandrowiaczki" z Aleksandrowa i grupę młodzieżową z Gminnego Ośrodka Kultury z Biłgoraja. 
 

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe