Zamość: Dorożki i melexy mają regulamin. Nie wszędzie mogą wjechać

  • 26.04.2018, 09:30
  • ak
Zamość: Dorożki i melexy mają regulamin. Nie wszędzie mogą wjechać Fot. UM Zamość
Nie będzie już tak, że coraz popularniejsze wśród turystów dorożki i melexy, podczas jazdy którymi można zwiedzać Zamość, będą mogły wjeżdżać w dowolne części miasta. Radni na ostatniej sesji przyjęli regulamin, który dokładnie określa ich trasy.

W dokumencie nazwanym „Regulamin określający zasady funkcjonowania w Zamościu pojazdów wolnobieżnych z napędem elektrycznym i konnych dorożek, wykorzystywanych na potrzeby obsługi ruchu turystycznego" (pełna treść w załączniku) określono, że wszelkiego rodzaju pojazdy wolnobieżne nie będą mogły poruszać się dowolnymi, wybranymi przez siebie trasami. Zabronione zostało np. poruszanie się dorożką czy melexem po Parku Miejskim i Zespole Fortecznym.

Dorożki nie będą mogły wjeżdżać również na płytę Rynku. Wyjątek stanowić mają wybrane sytuacje, jak np. ślub w Ratuszu. Ale w takiej sytuacji wjazd będzie musiał być wcześniej uzgodniony ze Strażą Miejską.

Przyjęty przez Radę Miasta regulamin zawiera też wyznaczone miejsca, gdzie bryczki i melexy mogą parkować. W dokumencie określono ponadto warunki techniczne oraz dotyczące wyglądu i estetyki pojazdów.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
A.Błaszczuk
A.Błaszczuk 26.04.2018, 12:43
Szkoda,ale jeśli to ma w czymś pomóc to trudno.

Pozostałe