Krasnobród: Śpiewają jak słowiki. Najlepsi w gminnych eliminacjach festiwalu (ZDJĘCIA)

  • 25.04.2018, 14:04
  • ak
Krasnobród: Śpiewają jak słowiki. Najlepsi w gminnych eliminacjach festiwalu (ZDJĘCIA) Fot. Krasnobrodzki Dom Kultury
Już wiadomo, kto będzie reprezentował gminę Krasnobród podczas eliminacji powiatowych Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający słowik”. Etap gminny odbył się we wtorek, 24 kwietnia w Krasnobrodzkim Domu Kultury.

Do przesłuchań konkursowych zgłoszonych zostało 11 młodych wokalistów. Jurorzy zdecydowali, że w najmłodszej grupie wiekowej najlepiej zaprezentowały się Martyna Kukiełka i Kinga Gontarz ze Szkoły Podstawowej w Kaczórkach. Na liście nominowanych do kolejnego etapu konkursu są także Gabriela Szpyra, reprezentująca Krasnobrodzki Dom Kultury i Dominika Radlińska z Zespołu Szkół w Krasnobrodzie.

Ta czwórka będzie walczyć o prawo udziału w etapie wojewódzkim podczas przesłuchań powiatowych zaplanowanych w KDK na 9 maja.

Sceniczne prezentacje młodych wokalistów oceniała komisja, w której zasiedli: organista i członek chóru parafialnego Andrzej Kowalski, akordeonista Zespołu Folklorystycznego "Wójtowianie", Szczebrzeskiej Kapeli Podwórkowej oraz kapeli Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna" Mirosław Berlin, a także gitarzysta zespołu "Sami Swoi" i Kapeli Ludowo-Podwórkowej "Rzemyki" z Józefowa Maciej Dutka.

 

ak

Zdjęcia (14)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe