Protest w Zawadzie trwa. Mieszkańcy: Mamy o co się starać!

  • 24.04.2018, 06:09
  • bn
Protest w Zawadzie trwa. Mieszkańcy: Mamy o co się starać!
– Intencją mieszkańców naszej miejscowości nie jest blokowanie rozwoju kolei, bo takie głosy się już czasami słyszy, ale poszukiwanie takiego rozwiązania, które będzie dla wszystkich najlepsze – tłumaczy Sylwester Dobrowolski, sołtys Zawady. Chodzi o sprzeciw mieszkańców tej miejscowości wobec budowy tzw. łącznicy kolejowej.

O tej sprawie pisaliśmy obszernie w ub. tygodniu. Mieszkańcy Zawady uważają, że planowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestycja (dzięki niej skróci się czas przejazdu pociągów z Lublina do Zamościa) "wejdzie w ich posesje", co – jak tłumaczą – pogorszy m.in. ich "warunki bytowe" oraz obniży wartość okolicznych działek. Protest w tej sprawie podpisało ok. 150 osób. We wtorek (24 kwietnia) odbędzie się zebranie mieszkańców Zawady (zaplanowano je w miejscowej świetlicy, początek o godz. 18.30) już bez przedstawicieli spółki kolejowej i różnych instytucji. Jak tłumaczy sołtys Dobrowolski, omówiona na nim zostanie "bieżąca sytuacja". Mieszkańcy Zawady wybierają się także na najbliższą sesję Rady Gminy Zamość (obrady odbędą się w środę 25 kwietnia). Tam opowiedzą radnym o swoich obawach. To nie wszystko. 

– Przygotowujemy list otwarty, w którym przedstawimy nasze stanowisko w tej spornej sprawie (trafi on także do mediów – przyp. red.). – zapowiada sołtys Sylwester Dobrowolski.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gall
Gall 24.04.2018, 07:51
Zaścianek , interes kilku kwiatków ( pieći ziemi) przekreśli rozwój przyszłych pokoleń.
Spotkanie w Płoskiem to standardowa ustawka . Kolej się zniechęci i kasa pójdzie na podkarpackie .Podkarpackie jak będzie się tak dalej rozwijać to przeniesie linie obrony NATO z Wisły na San.
Później to faktycznie po co Nam szybka kolej wystarczy szeroki tor w jedną stronę.
Czasy się zmieniają , ludzie nie.

Pozostałe