Zamość: Ministerstwo kultury dofinansuje Zamojskie Lato Teatralne 2018

  • 20.04.2018, 12:51
  • ak
Zamość: Ministerstwo kultury dofinansuje Zamojskie Lato Teatralne 2018 Fot. pixabay.com
Zamojski Dom Kultury otrzyma poważne wsparcie przy organizacji tegorocznej edycji Zamojskiego Lata Teatralnego. Dofinansowanie przyznało placówce Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Decyzja w tej sprawie już zapadła, ale umowa nie została jeszcze ostatecznie podpisana, dlatego póki co ZDK nie ujawnia, ile wyniesie ministerialne dofinansowanie. Nam udało się jednak nieoficjalnie ustalić, że w grę wchodzi kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Pewne jest to, że tegoroczne ZLT będzie wyjątkowe. – Kluczem programowym w tej edycji jest muzyka. Przez trzy tygodnie, od 16 czerwca – 7 lipca, festiwalowa publiczność obejrzy kilkanaście propozycji, w których muzyka gra ważną rolę – zapowiada Katarzyna Figura, kierownik działu marketingu w ZDK. 

Spektakle wystawiane będą na scenie domu kultury, na Rynku Wielkim, w kazamatach.  Widzowie będą mieli okazję oklaskiwać wybitnych artystów, m.in. Jana Englerta, Grażynę Barszczewską, Beatę Ścibakównę. 

W programie wydarzenie nie zabraknie warsztatów, wystaw, spotkań z twórcami teatru.

Patronat nad ZLT 2018 objęli prezydent Andrzej Wnuk, a także Beata Ścibakówna i Jan Englert.

CZYTAJ TAKŻE: ZAMOJSKI DOM KULTURY SZUKA DOMU NA ZLT

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe