Zosin: Niby markowe. Podrabiane zegarki i torebki skonfiskowane na granicy

  • 19.04.2018, 14:00 (aktualizacja 19.04.2018, 14:47)
  • ak
Zosin: Niby markowe. Podrabiane zegarki i torebki skonfiskowane na granicy Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Takie zegarki i torebki, jeśli są oryginalne, kosztują nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ich dość kiepskie imitacje, ale opatrzone logo znanych firm przejęli ostatnio celnicy z Zosina.

"Markowe" zegarki były ukryte w bagażu mężczyzny, który autokarem przekraczał polsko-ukraińską w Zosinie. Kiedy celnicy znaleźli podrabiany towar, podróżny zapewniał, że to nie jest jego własność, bo został jedynie poproszony o przewiezienie zegarków i dostarczenie ich do Warszawy. Tam miał się ktoś zgłosić po nie.

W związku z próbą przemytu na poczet grzywny Ukrainiec wpłacił 500 złotych.

Kilka dni później funkcjonariusze z Zosina zarekwirowali „markowe” torebki. Aż 28 sztuk ukryła w bagażu podręcznym 21-letnia Polka. Gdyby torebki rzeczywiście pochodziły od światowych producentów, ich wartość przekroczyłaby 160 tys. złotych. Te z bagażu podróżnej kosztowały w sumie ok. 1,2 tys. złotych.

Kobieta twierdziła, że torebki kupiła jednej z ukraińskich galerii handlowych jako prezenty dla bliskich. Zasłaniała się nieznajomością przepisów. Mówiła, że nie miała pojęcia, że to podróbki.

Dalsze postępowania w obu sprawach prowadzi zamojska komórka dochodzeniowo-śledcza Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe