Gm. Krasnobród: Wodociąg w Starej Hucie skażony bakteriami. Kranówka nie nadaje się do spożycia

  • 19.04.2018, 09:33 (aktualizacja 19.04.2018, 09:42)
  • ak
Gm. Krasnobród: Wodociąg w Starej Hucie skażony bakteriami. Kranówka nie nadaje się do spożycia Fot. pixabay.com
Bakterie z grupy coli wykryto w wodociągu w Starej Hucie (gm. Krasnobród), który zaopatruje w wodę wsie Stara Huta, Potok Senderki, Hucisko i Malewszczyzna. Mieszkańcy nie mogą więc spożywać kranówki, wykorzystywać jej do kąpieli, gotowania potraw czy mycia naczyń.

Jak podały w komunikacie władze gminy, dopóki wodociąg nie zostanie oczyszczony, kranówkę można wykorzystywać jedynie do celów higieniczno-sanitarnych, czyli np. spłukiwania toalet. Pod żadnym pozorem nie wolno jej pić. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby o obniżonej odporności, dzieci i ludzie starsi.

Gdyby ktokolwiek zaobserwował u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy, powinien jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe