Dołhobyczów: Nie pisz pan sztrafu, masz pan na kawę - Ukrainiec chciał przekupić pogranicznika

  • 18.04.2018, 14:27
  • ak
Dołhobyczów: Nie pisz pan sztrafu, masz pan na kawę - Ukrainiec chciał… Fot. NOSG
Zatrzymał się na zakazie i miał za to zapłacić mandat. Nie chciał, próbował przekupić strażnika granicznego. Ale mundurowy łapówki nie wziął i teraz Ukrainiec będzie się tłumaczył z próby skorumpowania funkcjonariusza.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (16 kwietnia) w Dołhobyczowie.Funkcjonariusz placówki Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej skontrolował 51-letniego obywatela Ukrainy, który zostawił swój samochód w miejscu, gdzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się.

Mundurowy zaproponował cudzoziemcowi mandat w wysokości 100 zł za to wykroczenie. Ukrainiec wyjął z portfela 50-złotowy mandat i powiedział: „nie pisz pan sztrafu, masz pan na kawę”.

– Funkcjonariusz odmówił przyjęcia korzyści majątkowej. Kierowca został zatrzymany w związku z naruszeniem art. 229 § 3 Kodeksu Karnego i przewieziony do pomieszczeń służbowych Placówki SG w Dołhobyczowie – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG.

Próba skorumpowania funkcjonariusza publicznego, według polskiego prawa, jest zagrożona karą do 10 lat pozbawienia wolności.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe