Zamość: Park parkour przy Elektryku gotowy. W piątek oficjalne otwarcie

  • 18.04.2018, 09:33
  • ak
Zamość: Park parkour przy Elektryku gotowy. W piątek oficjalne otwarcie
To młodzi ludzie z Stunt Movements Zamość wpadli na pomysł utworzenia w mieście placu do uprawiania parkour (forma aktywności, której ideą pokonywanie przeszkód stojących na drodze w jak najprostszy i najszybszy sposób). Pomógł im samorząd. W najbliższy piątek (20 kwietnia) specjalne miejsce do ćwiczeń zostanie otwarte przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 na ul. Zamoyskiego.

Budowa parku parkour była możliwa dzięki pieniądzom z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Miejsce to będzie służyć do uprawiania: parkour, akrobatyki miejskiej oraz treningu kalinistycznego.

Park powstał na placu przy ZSP nr 3, czyli zamojskim Eleketryku. Postawiono tam specjalne konstrukcje, teren został ogrodzony i pokryty nawierzchnią trawiastą z syntetycznymi matami. Zamontowano też dwie lampy oświetleniowe. Koszt całego projektu przekroczył nieco 81 tys. zł.

 

Pojutrze odbędzie się oficjalne otwarcie. Zaplanowano je na godz. 16. W programie pokaz grupy Stunt Movements, warsztaty parkour i wolny trening.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obywatel ZMC
Obywatel ZMC 19.04.2018, 07:56
Super fajnie ale już widzę tych sebiksów i meneli jak siedzą na parku odstraszając dookoła wszystkich chętnych...
nieustraszony zamojścianin
nieustraszony zamojścianin 19.04.2018, 15:50
sebiksy i menele jak beda odstraszac to zostana sami odstraszeni. "co beda siac to zbiora" pozdro 600 !

Pozostałe