Pedofil pójdzie do więzienia

  • 17.04.2018, 05:42
  • Leszek Wójtowicz
Pedofil pójdzie do więzienia Fot. pixabay.com
Na 7 i pół roku pozbawienia wolności skazał sąd 32-letniego Rafała M. za molestowanie seksualne 7-latki z powiatu biłgorajskiego. Oskarżony dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy.

Wyrok zapadł w czwartek (12 kwietnia). Sąd uznał Rafała M. winnym popełnienia zarzuconych czynów i skazał go za to na 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, a także zakazał mu zbliżania się do pokrzywdzonej dziewczynki na odległość nie mniejszą niż 50 m na okres 10 lat. – Sąd orzekł środek zabezpieczający w postaci podjęcia przez oskarżonego terapii uzależnień od alkoholu – dodaje sędzia Anetta Wlezień, przewodnicząca Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Biłgoraju.

Wyrok nie jest prawomocny.

Do bulwersującego zdarzenia doszło w połowie sierpnia ub. roku w jednej z miejscowości w powiecie biłgorajskim (nazwy tej miejscowości nie podajemy przede wszystkim dla dobra pokrzywdzonej i jej rodziny – przyp. red.). Pisaliśmy o tym pierwsi. Przypomnijmy, że sprawca wciągnął 7-letnią dziewczynkę do mieszkania, a następnie zaczął się do niej dobierać, m.in. poprzez całowanie, a także dotykanie piersi i narządów płciowych dziecka. Gdy próbował się rozebrać, pokrzywdzonej udało się uciec.

Powiadomiona o zdarzeniu policja zatrzymała zboczeńca, którym okazał się 32-letni Rafał M. z tej samej miejscowości, co jego ofiara. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu, a następnie – pod zarzutem doprowadzenia osoby małoletniej poniżej 15. roku życia do poddania się innej czynności seksualnej – został tymczasowo aresztowany. Za kratkami przebywa do tej pory.

Mężczyzna był już wcześniej karany, m.in. za kradzieże i uszkodzenie ciała, ale też za czyny lubieżne w stosunku do innego dziecka. Za popełnienie tego ostatniego przestępstwa odsiedział za kratkami 3 lata. Na wolność wyszedł we wrześniu 2015 r.

Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe