Hrubieszów: Uczennice Staszica wyróżnione w konkursie na KUL

  • 16.04.2018, 11:00 (aktualizacja 18.04.2018 06:58)
  • ak
Hrubieszów: Uczennice Staszica wyróżnione w konkursie na KUL Fot. ZS nr 2 im. ks. St. Staszica Hrubieszów
Marta Jabłońska i Aleksandra Perehubka, uczennice hrubieszowskiego Staszica zostały docenione przez jury siódmej edycji Wojewódzkiego Konkursu na najlepszą prezentację multimedialną „Sakralne oblicze Ukrainy”. Zorganizowano go na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Licealistki z Hrubieszowa pracowały pod kierunkiem rusycystki Neonili Pawluk. Przygotowały prezentację zatytułowaną „Miejsca kultu religijnego na Ukrainie”. Sposób w jaki zrealizowały ten temat spodobał się jury i uczennice z Hrubieszowa otrzymały wyróżnienie.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą z zakresu początków chrześcijaństwa na Rusi Kijowskiej, architektury sakralnej, ikon, miejsc kultu prawosławia oraz problematyki wyznań we współczesnej Ukrainie.

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe