V Ogólnopolski Bieg Wokół Twierdzy Zamość już wkrótce. Medale czekają

  • 16.04.2018, 10:00
  • ak
V Ogólnopolski Bieg Wokół Twierdzy Zamość już wkrótce. Medale czekają Fot. Kronika Tygodnia
To będzie już piąta edycja imprezy. W tym roku Ogólnopolski Bieg Wokół Twierdzy Zamość wpisze się w miejskie obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Sportowe wydarzenie, które ściągnie do Zamościa biegaczy z całej Polski zaplanowano na środę 2 maja 2018. 

W ramach biegu odbędą się wyścigi dla dzieci i młodzieży, także bieg główny na trasie liczącej 5 km, jak również marsz z kijkami Nordic Walking na dwóch dystansach: 5 km i 10 km.

Uroczyste otwarcie imprezy ma nastąpić o godz. 11 na Rynku Wielkim w Zamościu. Najmłodsi zawodnicy ścigać się będą uliczkami wokół zamojskiego Rynku Wielkiego. Na godz. 13 zaplanowano start biegu głównego, a także dla służb mundurowych i nauczycieli. Pięć minut później na trasy wyruszą osoby maszerujące z kijkami.

Gotowe są już pamiątkowe medale, którymi uhonorowani zostaną najlepsi w poszczególnych kategoriach.

Główni organizatorzy wydarzenia to: Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu oraz Klub Sportowy „AGROS” Zamość przy współpracy: Urzędu Miasta Zamość, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, Zamojskiego Domu Kultury, Okręgowego Kolegium Sędziów LA w Zamościu, UKS Azymut Siedliska Gmina Zamość, I LO w Zamościu oraz sponsorów.

Zgłoszenia do biegu głównego i marszu z kijkami przyjmowane będą do 23 kwietnia.

ak

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe