Księża z naszej diecezji mistrzami Polski

  • 15.04.2018, 11:05 (aktualizacja 15.04.2018 11:17)
  • ak
Księża z naszej diecezji mistrzami Polski Fot. ks. Tomasz Winogrodzki
Nie ma na nich mocnych. Piłkarska drużyna księży z diecezji zamojsko-lubaczowskiej już szósty raz wywalczyła złoto na mistrzostwach Polski.

Piłkarski turniej dla duchownych z całej Polski został tym razem zorganizowany w diecezji siedleckiej. Miejscem rozgrywek, w których udział wzięło 20 drużyn,  stała się Biała Podlaska.

Księża z naszej diecezji byli upatrywani jako faworyci turnieju. Świetnie poradzili sobie w fazie grupowej i doszli do finału,w którym pokonali rywali z diecezji tarnowskiej.

Zdobyty w Białej Podlaskiej medal jest szóstym złotym na koncie reprezentacji diecezji zamojsko-lubaczowskiej. W przeszłości księża zdobywali też trzykrotnie srebrne i dwa razy brązowe.

Złota drużyna diecezji zamojsko-lubaczowskiej grała w składzie: ks. Piotr Szeptuch (kapitan), ks. Tomasz Winogrodzki, ks. Maciej Lewandowski, ks. Paweł Derylak, ks. Marek Mazurek, ks. Adam Malinowski, ks. Mateusz Furmaniak, ks. Andrzej Wąsek, ks. Łukasz Malec, ks. Maciej Banach, ks. Tomasz Szady, ks. Radosław Sokołowski.

CZYTAJ TAKŻE: KSIĘŻA Z NASZEJ DIECEZJI MEDALISTAMI MISTRZOSTW POLSKI W TENISIE STOŁOWYM

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe