Biłgorajskie: Wniosek o dotację na drogę w Zamchu

  • 12.04.2018, 19:39 (aktualizacja 12.04.2018, 19:47)
  • bw za ias24.eu
Biłgorajskie: Wniosek o dotację na drogę w Zamchu
Gmina Obsza będzie się starać o pieniądze z budżetu państwa na przebudowę drogi w Zamchu. Podczas sesji, która odbyła się w czwartek 12 kwietnia, radni wpisali do tegorocznego budżetu inwestycję o szacunkowej wartości ponad 2 milionów 100 tysięcy złotych.

Wojewoda lubelski będzie mieć do dyspozycji prawie 38 milionów w ramach ogólnopolskich inwestycji drogowych i o część z tych funduszy chce powalczyć gmina Obsza.  Jak przewiduje wójt gminy Obsza, po spełnieniu określonych warunków dotacja może wynieść nawet 80 proc. inwestycji. 

Prace zaplanowano na prawie 2,5-kilometrowym fragmencie drogi w Zamchu na odcinku Zamch Zamosty - Zamch Załom Duży. - Miejscami ta trasa ma niespełna 3,5 metra szerokości, dlatego chcemy ją poszerzyć do 5,5 metra z przewężeniem na moście na Złotej Nitce - dodaje Andrzej Placek. 

Decyzje o podziale rządowych środków mają być podjęte w połowie maja, a sama inwestycja musi być zrealizowana w tym roku. 

bw za ias24.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe