Zamość: Zawodowy strzał w 10! Targi szkół branżowych i techników w OSiR

  • 12.04.2018, 18:54 (aktualizacja 12.04.2018, 19:04)
  • bw
Zamość: Zawodowy strzał w 10! Targi szkół branżowych i techników w OSiR https://www.youtube.com/watch?v=kHbPmoC67G4
Już w piątek, 13 kwietnia, z inicjatywy Lubelskiego Kuratorium Oświaty odbędą się kolejne targi szkół. Tym razem w zamojskiej hali OSiR zaprezentują się szkoły ponadgimnazjalne i branżowe kształcące na kierunkach zawodowych. Targi są częścią kampanii ''Zawodowy Strzał w 10'', która walczy ze stereotypami wyższości szkół ogólnych nad zawodowymi i promuje wartość praktycznych umiejętności w dalszym życiu.

Impreza pod hasłem „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość” odbędzie się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Królowej Jadwigi 8 w godzinach 8:30.  Celem targów jest zachęcenie uczniów do podjęcia nauki w szkołach zawodowych (branżowych i technikach) ale też zmiana panujących w społeczeństwie stereotypów o „wyższości szkolnictwa ogólnego nad zawodowym”.

Swoje stoiska zaprezentują szkoły ponadgimnazjalne i branżowe z całego miasta i okolic. 

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
(sic!)
(sic!) 12.04.2018, 22:36
"Celem targów jest zachęcenie uczniów do podjęcia nauki w szkołach zawodowych (branżowych i technikach)".
Niestety-dotyczy to tylko szkół publicznych. Podobno "prywatnych" nie chcą promować.
Taka tam równość. Pogratulować.

Pozostałe