Gm. Łaszczów: Janina Dąbrowska z Nabroża skończyła 100 lat

  • 11.04.2018, 05:07 (aktualizacja 11.04.2018, 05:10)
  • ak
Gm. Łaszczów: Janina Dąbrowska z Nabroża skończyła 100 lat Fot. UMiG Łaszczów
Setne urodziny świętowała niedawno pani Janina Dąbrowska z Nabroża w gminie Łaszczów. Z tej okazji z życzeniami przybyli do niej najbliżsi, a także przedstawiciele władz samorządowych.

Dostojna dziś jubilatka przyszła na świat 30 marca 1918 roku w Nabrożu. Nie miała łatwego dzieciństwa. Gdy była pięcioletnią dziewczynką, zmarł jej tata. Od najmłodszych lat ciężko pracowała. Wraz z mamą, dwoma braćmi i siostrą zawsze się wspierali, pokonując wiele przeciwności losu.

Narzeczony pani Janiny, który w czasie II wojny światowej był żołnierzem wojska polskiego, został stracony przez hitlerowców na zamojskiej Rotundzie. Pani Janina nigdy nie wyszła za mąż.

Mimo tego, że miała dramatyczne doświadczenia życiowe, nie straciła przyjaznego usposobienia i pozytywnego nastawienia do ludzi. Zawsze wszystkim chętnie służyła radą.

Długowieczność zawdzięcza podobno m.in. diecie bogatej w owoce i warzywa, ciągłemu ruchowi, a także troskliwej opiece najbliższej rodziny. Jest szanowaną i lubianą sąsiadką. Dla wszystkich bliskich po prostu „ciotką Janką".

CZYTAJ TAKŻE: STEFANIA LASKOWSKA Z ODLETAJKI SKOŃCZYŁA 100 LAT

CZYTAJ TAKŻE: TEODOZJA PARDUS Z SITAŃCA MA 100 LAT

CZYTAJ TAKŻE: HELENA ANTOSZ Z GÓRECKA STAREGO MA 100 LAT

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe