Zamość: Oswoić autyzm - integracyjna akcja w Galerii Twierdza

  • 13.04.2018, 06:00 (aktualizacja 13.04.2018 06:32)
  • ak
Zamość: Oswoić autyzm - integracyjna akcja w Galerii Twierdza
To choroba. Poważna, nieuleczalna, ale dzięki odpowiedniej terapii można z nią żyć. Świadomość na temat autyzmu jest jednak w społeczeństwie niewielka. Zmienić to, choćby w niewielkim stopniu, może akcja, którą na wtorek 17 kwietnia zaplanowano zamojskiej Galerii Twierdza.

Autyzm. Poznaję. Staram się zrozumieć – to spotkanie dzieci chorych na autyzm ze zdrowymi, a także ich rodziców. Akcja organizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zamościu ma zintegrować środowisko, przybliżyć problem autyzmu, zwiększyć wiedzę na temat tej choroby, ale też oswoić z nią.

Do udziału w wydarzeniu (początek o godz. 9.30) zaproszono dzieci Przedszkoli Miejskich nr 7 i nr 13 oraz uczniów ze Szkół Podstawowych nr 7 i nr 10. Bo w każdej z tych placówek prowadzone są oddziały integracyjne, w których uczą się dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Zaplanowano m.in. integracyjne warsztaty edukacyjne "W sieci zmysłów, czyli poczuj świat jak autysta". Będzie też niebieski korowód, którego uczestnicy zamanifestują w ten sposób swoje wsparcie dla osób z ASD. Podsumowany zostanie ponadto konkurs plastyczny dla dzieci ze spektrum autyzmu "Moje ulubione...".

Kilkugodzinnemu spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa zdjęć oraz prac uczniów SOSW w Zamościu "Poznaj mnie i mój autyzm". Przez cały czas czynny też będzie punkt konsultacyjny, w którym porozmawiać będzie można m.in. z rodzicami z Zamojskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Autystycznych "Przebudzenie".

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe