Zamość: Pamięci ofiar - obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej

  • 13.04.2018, 06:00 (aktualizacja 13.04.2018 06:32)
  • roh
Zamość: Pamięci ofiar - obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej
W niedzielę 15 kwietnia w kościele pw. Świętej Katarzyny w Zamościu odbędą się uroczystości upamiętniające 78. rocznicę Zbrodni Katyńskiej.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10.30 wprowadzeniem pocztów sztandarowych do kościoła pw. Świętej Katarzyny w Zamościu. Następnie zaplanowano występ zespołu wokalnego funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Zamościu, okolicznościowe przemówienie Marka Splewińskiego, prezesa Stowarzyszenia Zamojska Rodzina Katyńska, i uroczyste wprowadzenie pocztu sztandarowego Wojska Polskiego wraz ze sztandarami służb mundurowych. O godz. 11.30 rozpocznie się msza święta w intencji ofiar zbrodni katyńskiej pod przewodnictwem ks. Mirosława Żura oraz ks. prałata Zdzisława Ciżmińskiego

Po mszy pod pomnikiem "Krzyż Katyński", złożone zostaną kwiaty i wieńce. Będzie apel poległych i salwa honorowa. 

Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Zamojska Rodzina Katyńska, prezydent Miasta Zamość i 3 Zamojski Batalion Zmechanizowany.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe