Tomaszów Lubelski: Bezrobotni mają szansę

  • 11.04.2018, 07:00 (aktualizacja 11.06.2019, 13:05)
  • roh
Tomaszów Lubelski: Bezrobotni mają szansę Fot. pixabay.com
Mają szansę wyrwać się z niemocy. Zdobyć zawód, który da im pracę. 50 bezrobotnych z Tomaszowa Lubelskiego i 30 z gminy Tomaszów Lubelski bierze udział w projektach realizowanych przez miejscowe ośrodki pomocy społecznej przy wsparciu środków unijnych.

Projekt "Włączeni do aktywności" realizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim. Uczestniczy w nim 30 osób trwale bezrobotnych, często z powodu ubóstwa wykluczonych także społecznie. Uczestnicy projektu mają zapewnione indywidualne doradztwo zawodowe i pośrednictwo pracy. Mogą podnosić swoje kompetencje i umiejętności społeczno-zawodowe. Wkrótce skorzystają ze szkoleń i kursów zawodowych: wizażystki, operatora koparko- ładowarki, technologa robót wykończeniowych, siostry PCK.

 – Wybór zawodów wynika z analiz rynku pracy oraz indywidualnych predyspozycji uczestników projektu – mówi Celina Koperwas, kierownik GOPS-u w Tomaszowie Lubelskim.

Jeśli uczestnicy projektu zdadzą egzaminy zawodowe otrzymają certyfikaty, które ułatwią im odnalezienie się na rynku pracy. Część uczestników trafi na staże zawodowe, a 10 osób uczestniczy w realizowanym wspólnie z powiatowym urzędem pracy Programie Aktywizacja i Integracja, wykonując m.in. prace społecznie użyteczne.

Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kawa
Kawa 03.07.2019, 12:25
W Tomaszowskim UP to tylko rewia Mody pań z Pokoju Nr 1 ( Obsługa Bezrobotnych ) i Ciągły Wielki Bieg korytarzem do Łazienki w celu umycia szklanki po kawce by zrobić kolejną kawkę !!! A bezrobotni dostają oferty z Przymusu !!! Jak nie to Won na 3 miesiące ! I Bezrobocie Spada !!!
Olek
Olek 11.04.2018, 12:10
Urząd pracy w Tomaszowie Lubelskim wcale nie daje szansy bezrobotnym. Jeśli jest jakaś atrakcyjna oferta pracy to jest przyznawana po znajomości. Nikt ze zwykłych bezrobotnych nie ma nią szans.

Pozostałe