Zamość: Rada wspiera odnowienie kościołów

  • 03.04.2018, 07:00
  • bn
Zamość: Rada wspiera odnowienie kościołów
Zamojscy radni podczas ostatniej sesji RM podjęli decyzję w sprawie udzielenia dotacji na remonty dwóch świątyń. Wsparcie na ten cel otrzymają: parafia pw. Zwiastowania NMP (prowadzona jest przez ojców franciszkanów) oraz Zgromadzenie Redemptorystów Dom Zakonny w Zamościu.

O remoncie barokowego kościoła pw. Zwiastowania NMP pisaliśmy wielokrotnie. W ub. roku zamojscy zakonnicy wystarali się o unijne dofinansowanie na ten cel. Wynosiło ono ok. 20 mln zł (całkowity koszt renowacji to prawie 22,7 mln zł). Za te pieniądze odnowiona zostanie fasada świątyni, tzw. szczyty kościoła (roboty widać na zdjęciu) oraz m.in. podziemia. Prace budowlane zakończą się w połowie listopada 2019 r.

Franciszkanie zbierają teraz pieniądze na tzw. wkład własny potrzebny do zrealizowania tej potężnej, unijnej inwestycji. Miasto zamierza im pomóc. Na ostatniej sesji radni podjęli decyzję o udzieleniu prowadzonej przez zakonników parafii dotacji w wysokości 75 tys. zł. Co za te pieniądze zostanie wykonane? 

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe