Zamość: To nie on skatował kolegę

  • 03.04.2018, 06:30
  • lew
Zamość: To nie on skatował kolegę
Sąd Okręgowy w Zamościu uniewinnił 38-letniego Remigiusza M. od zarzutu pobicia ze skutkiem śmiertelnym 30-letniego Sebastiana G. Oskarżonemu groziło do 12 lat pozbawienia wolności.

Rankiem 13 kwietnia 2012 r. jeden z mieszkańców gm. Lubycza Królewska zauważył w okolicach tzw. placu cebulowego w Hrebennem leżącego na ziemi młodego człowieka. To był 30-letni Sebastian G. z Zamościa. Wezwano karetkę, która przetransportowała nieprzytomnego mężczyznę do szpitala. Mimo wysiłków lekarzom nie udało się uratować mu życia. Sebastian G. zmarł trzy dni później. Przyczyną zgonu był uraz czaszkowo-mózgowy. Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć zamościanina.

Ustalono, że Sebastian G. od 2007 r. handlował papierosami bez polskich znaków akcyzy skarbowej, które przywoził z Ukrainy przez przejście graniczne w Hrebennem bądź odkupywał od Ukraińców na tamtejszym placu cebulowym, a następnie z zyskiem je rozprowadzał. Działał na własny rachunek, ale pozostawał w bliskich kontaktach z innymi mieszkańcami Zamościa zajmującymi się handlem papierosami zza wschodniej granicy. 12 kwietnia 2012 r. Sebastian G. udał się swoim samochodem do Hrebennego. Jak wynikało z zeznań świadków oraz analizy połączeń telefonicznych, wieczorem mężczyzna spotkał się ze znajomymi, a po godz. 22 na placu cebulowym kupował papierosy od obywateli Ukrainy. Według śledczych, do pobicia "nieustalonym narzędziem tępym i tępokrawędzistym" (najprawdopodobniej kijem bejsbolowym) doszło przed północą. W wyniku pobicia doszło m. in. złamania kości czaszki, stłuczenia i obrzęku mózgu, a także obrażeń twarzy i rąk. Sebastian G. zmarł w tomaszowskim szpitalu 16 kwietnia 2012 r., nie odzyskawszy przytomności.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Idol Jurka
Idol Jurka 03.04.2018, 12:03
Ziarkiewicz brawo ty...
6lat pseudosledztwa poszlo psu w ***

Pozostałe