Gm. Uchanie: Stefania Laskowska z Odletajki ma 100 lat

  • 03.04.2018, 06:06
  • par
Gm. Uchanie: Stefania Laskowska z Odletajki ma 100 lat
W marcu Stefania Laskowska z Odletajki (gm. Uchanie) świętowała swoje setne urodziny. Od dzieci i wnucząt otrzymała w prezencie kosz z setką pięknych, herbacianych róż.

Stefania Laskowska (z domu Antoniuk) urodziła się 19 marca 1918 r. w Moniatyczach (gm. Hrubieszów). Miała liczne rodzeństwo. Była jednym z ośmiorga dzieci. Pani Stefania i jej brat Kazimierz byli bliźniętami. Z tej licznej rodziny obecnie żyje tylko pani Stefania. 

Jubilatka ukończyła szkołę podstawową w Moniatyczach. Potem przez dwa lata uczyła się w Zasadniczej Szkole Rolniczej w Sitnie. Ukończyła ją w 1936 r. Następnie przez dwa lata uczęszczała do Średniej Szkoły Rolniczej w Grzędzie koło Lwowa. Wybuch II wojny światowej uniemożliwił jej naukę we Wszechnicy Rolniczej w Warszawie. W czasie wojny i zaraz po niej pani Stefania razem z rodzicami pracowała w gospodarstwie rolnym. 

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe