Zamość: Międzynarodowo w Smart School

  • 29.03.2018, 10:09 (aktualizacja 29.03.2018, 10:35)
  • nadesłane/Smart School
Zamość: Międzynarodowo w Smart School Smart School Zamość
W dniach 19-21.03 Dwujęzyczną Szkołę Podstawową Smart School w Zamościu odwiedziło kilkunastu nauczycieli ze szkół z Hiszpanii i Włoch. Wymiana została zorganizowana w ramach projektu unijnego Erasmus+ pt. "Partnership for Bilingual Citizenship Education", którego Smart School jest pomysłodawcą i koordynatorem.

Program ten ma na celu wspieranie procesu aktywnego udziału dzieci i młodzieży w życiu demokratycznym i zwiększenie ich odpowiedzialności jako obywateli Europy oraz rozwoju edukacji anglo- i dwujęzycznej. Podczas warsztatów zorganizowanych w j szkole wspólnie z partnerami przedyskutowano kwestie związane z realizacją programu oraz ustalono kolejne działania projektowe.

Oprócz uczestnictwa w warsztatach i prelekcjach nauczyciele zza granicy mogli obejrzeć całą placówkę, wymienić doświadczenia w zakresie nauczania dwujęzycznego oraz spotkać się z uczniami. 

Podczas pobytu w Zamościu goście zwiedzili także najpiękniejsze miejsca Zamościa wspólnie z anglojęzycznym przewodnikiem. 

Grupa z Barcelony i Piacenzy odwiedziła także drugą placówkę Smart School w Zakręcie k/Warszawy. Gdzie dyrektor szkoły, Kinga Gołdanowska zapoznała ich ze specyfiką placówki. 

Kolejnym punktem wizyty nauczycieli było spotkanie ze studentami Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas wspólnych warsztatów, prowadzonych przez dr Artura Stępniaka, nauczyciele z Włoch i Hiszpanii mogli dowiedzieć się więcej o polskim systemie edukacji oraz roli edukacji dwujęzycznej w polskim szkolnictwie.

nadesłane/Smart School

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe