Susiec: Zadbaj o zdrowie, zrób bezpłatne badania

  • 31.03.2018, 07:00
  • ak
Susiec: Zadbaj o zdrowie, zrób bezpłatne badania
Naprawdę warto się badać. Zwłaszcza, że wiele chorób, o ile zostaną wcześnie wykryte, można skutecznie leczyć. Tak jest m.in. z rakiem piersi. Mieszkanki gminy Susiec niedługo po świętach będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnej mammografii.

– Mimo iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Mammobus przyjedzie do Suśca w czwartek 5 kwietnia. Zaparkuje przy Gminnym Ośrodku Kultury na ul. Tomaszowskiej. Warto się zarejestrować, telefonując pod nr rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie internetowej www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Badanie jest bezpłatne i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Na badanie można zgłosić się w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania. Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe