Hrubieszów: "Królestwo za herbatę!"

  • 29.03.2018, 08:30
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: "Królestwo za herbatę!"
We wrześniu 1939 r. Eugeniusz Bodo, gwiazda przedwojennych filmów i musicali w drodze do Lwowa zatrzymał się w cukierni "Adria" w Hrubieszowie.

  Zdrożony podróżą z Warszawy Eugeniusz Bodo wszedł do cukierni na śródmieściu Hrubieszowa. Na progu gwiazdor zawołał "Królestwo za herbatę!". Właścicielka "Adrii" poczęstowała go herbatą, a Eugeniusz Bodo z wdzięczności zostawił swój autograf na ścianie cukierni. Nie zachował się on jednak do dnia dzisiejszego, chociaż budynek, w którym przed wojną mieściła się cukiernia, dalej stoi przy ul. 3 Maja w Hrubieszowie.

Gdzie dokładnie mieściła się cukiernia w Hrubieszowie odwiedzona przez gwiazdora filmowego oraz co w niej serwowano, przeczytasz w najnowszym wydaniu Kroniki Tygodnia.       

Mariusz Parol

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lhr
lhr 29.03.2018, 16:02
Który to jest ten przedwojeny .Na zdjęciu jet ich dwuch
lol
lol 22.03.2019, 17:33
hahahahahahahahahaha

Pozostałe