Hrubieszów: 62-latek mógł zamarznąć, uratowali go policjanci

  • 26.03.2018, 11:08
  • ak
Hrubieszów: 62-latek mógł zamarznąć, uratowali go policjanci Fot. policja.pl
Nie ma domu. Pomieszkiwał w pustostanie, a noce są ostatnio mroźne. Gdyby nie interwencja hrubieszowskich policjantów, 62-letni mężczyzna mógł zamarznąć.

Mundurowi patrolując miasto w nocy z soboty na niedzielę zaglądali do miejsc, gdzie mogą przebywać bezdomni. Weszli do jednego z pustostanów w Hrubieszowie i znaleźli tam wyziębionego mężczyznę. Nie zostawili go tam, ale zorganizowali dla niego miejsce w ośrodku dla bezdomnych. 62-latek trafił tam i otrzymał niezbędną pomoc.

– Policjanci w dalszym ciągu będą kontrolowali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Jednak pamiętajmy, że my również mamy wpływ na to co dzieje się wokół nas. Jeżeli wiemy, że ktoś w naszym otoczeniu przebywa w warunkach zagrażających jego życiu – reagujmy powiadamiając odpowiednie służby! Jeden telefon  na policję, straż miejską, czy też pogotowie ratunkowe, może uratować komuś życie. Miejmy również na uwadze osoby nietrzeźwe, które nie są w stanie o własnych siłach dotrzeć do domu, siadają na ławkach, przystankach, nie czując zimna. Nie bądźmy obojętni! – apeluje Edyta Krystkowiak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe