Zamość: (nie)Pokój Piłata - monodram Michała Dudzińskiego w Centrum Pastoralnym

  • 22.03.2018, 16:00
  • ak
Zamość: (nie)Pokój Piłata - monodram Michała Dudzińskiego w Centrum Pastoralnym Fot. Piotr Brzozowski/screen z pwszzamosc.pl
Na tydzień przed Wielkim Piątkiem w zamojskim Centrum Pastoralnym obejrzeć będzie można monodram zatytułowany "(nie)Pokój Piłata". Wystawi go Michał Dudziński.

Sztuka z udziałem jednego aktora powstał na podstawie książki Elisabeth Dored „Piłat i Nazarejczyk”. Rzecz dotyczy pięciu dylematów, z jakimi mierzy się Poncjusz Piłat.  Na bohatera mamy okazję spojrzeć przez pryzmat jego przeżyć, ambicji i pragnień.

"(nie)Pokój Piłata" to pierwszy w pełni samodzielny projekt Michała Dudzińskiego, członka znanej w Zamościu artystycznej rodziny, a obecnie student apedagogiki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Zamościu. Spektakl jest widowiskiem muzycznym, a autor inspirował się kompozycjami Petera Gabriela z filmu "Ostatnie kuszenie Chrystusa". Michał Dudziński użyje podczas widowiska okaryny, fletu, bębna, nie zabraknie również wokalizy.

Monodram można obejrzeć w piątek (23 marca) o godz. 19 w Centrum Pastoralnym przy ul. Podchorążych 2 w Zamościu. Wstęp jest wolny.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe