Pewny zawód to spokojna przyszłość

  • 20.03.2018, 16:25 (aktualizacja 30.03.2018 12:14)
  • wd
Pewny zawód to spokojna przyszłość
Młody człowieku! Zastanawiasz się właśnie nad wyborem szkoły ponadgimnazjalnej? Przyjdź do Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju. Zdobędziesz tutaj atrakcyjny zawód, który zapewni Ci spokojną przyszłość.

W Zespole Szkół Leśnych w Biłgoraju masz możliwość zdobycia m.in. takich zawodów jak:

technik leśnik ( w Technikum Leśnym im. Polskiego Towarzystwa Leśnego)

  • czas nauki -  4 lata,
  • kwalifikacje w zakresie ochrony i zagospodarowania zasobów leśnych oraz  użytkowania zasobów leśnych;

operator maszyn leśnych (w Szkole Branżowej I stopnia)

  • czas nauki - 3 lata,
  • kwalifikacja w zakresie obsługi maszyn stosowanych do prac leśnych.

Zdobędziesz także uprawnienia:

  • operatora pilarki spalinowej,
  • operatora żurawia do załadunku drewna,
  • prawo jazdy kategorii T.

Udział w kursach jest bezpłatny.

Po ukończeniu szkoły możesz pracować w wyuczonym zawodzie, świadczyć usługi leśne, ale również znaleźć zatrudnienie w innych branżach związanych  m.in. z ochroną środowiska, pielęgnacją i zagospodarowaniem terenów zielonych. Zawód możesz wykonywać nie tylko w kraju, ale również za granicą, ponieważ wszystkie uprawnienia uzyskane w ZSL są respektowane w krajach Unii Europejskiej.

Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju to szkoła na miarę XXI wieku. Każda sala lekcyjna posiada dostęp do Internetu, jest wyposażona w tablicę multimedialną, a  pomoce dydaktyczne w pracowniach przedmiotów zawodowych odpowiadają najnowszym technologiom i technice stosowanej w zawodzie. Języków obcych uczniowie uczą się w  nowoczesnych laboratoriach.

Część praktyczną kształcenia zawodowego odbywają pod okiem najlepszych specjalistów w Nadleśnictwie Biłgoraj oraz innych jednostkach Lasów Państwowych. Szkoła zawsze może liczyć na ich wsparcie nie tylko w pracy dydaktycznej, ale również w zakresie dostępu do nowoczesnych technologii informatycznych, narzędzi oraz sprzętu. Zdobyte umiejętności będziesz miał okazję pogłębiać podczas staży zagranicznych w Niemczech i Szwecji. Zyskasz w ten sposób cenne doświadczenie w pracy w zespole międzynarodowym, poznasz kulturę innych krajów i będziesz miał okazję doskonalić umiejętności posługiwania się językami obcymi.

Dzięki doświadczonym i wysoko wykwalifikowanym nauczycielom możesz dobrze przygotować się do egzaminów zewnętrznych: maturalnych i potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Zdobyte w ostatnich latach tytuły Złotej i Srebrnej Tarczy w rankingu miesięcznika „Perspektywy” są tego potwierdzeniem. Zawsze możesz liczyć na pomoc nauczycieli i wychowawców w rozwiązywaniu problemów nie tylko szkolnych.

Jeśli mieszkasz poza Biłgorajem, nie martw się o dojazdy: masz zapewnione miejsce w szkolnym internacie. Uczniowie objęci są w nim całodobową opieką wychowawców (także w soboty i niedziele) i mogą korzystać z całodziennego wyżywienia w stołówce.

W ZSL możesz rozwijać swoje pasje lub odkryć w sobie talenty, o których jeszcze nie wiesz! Tu możesz skorzystać z bogatej oferty zajęć  pozalekcyjnych! Do wyjątkowych należą koło sygnalistów myśliwskich i koło preparatorskie. Prężnie działają koła teatralne, fotograficzno-filmowe, Uczniowski Klub Sportowy „Leśnik” i szkolne koło Polskiego Towarzystwa Leśnego. Tu możesz w wyjątkowy sposób spędzić wolny czas, na spływach kajakowych, białych szkołach lub słuchając muzyki czy oglądając ciekawe filmy w wyposażonej w profesjonalny sprzęt sali multimedialnej.

Śmiało, dołącz do wyjątkowej społeczności szkoły leśnej. Z dumą nosimy mundur i  kultywujemy tradycje leśne i łowieckie.  Przez lata wypracowaliśmy bogaty ceremoniał, który wyróżnia nas w środowisku.

Zostając absolwentem Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju, będziesz nie tylko doskonale przygotowany do podjęcia pracy zawodowej, ale zyskasz również umiejętności przydatne w życiu codziennym. Staniesz się dojrzałym człowiekiem.

 

Więc jeśli chcesz w szkole robić trochę więcej niż tylko zdobywać wiedzę, to Technikum Leśne im. Polskiego Towarzystwa Leśnego oraz Szkoła Branżowa I stopnia w Biłgoraju są właśnie dla Ciebie!

 

DNI OTWARTE

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju serdecznie zapraszają uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych wraz z rodzicami i nauczycielami na Dzień Otwartych Drzwi w Zespole Szkół Leśnych w Biłgoraju w dniach:

•          21 marca 2018 r.

•          7 kwietnia 2018 r.

•          26 maja 2018 r.

Podczas pobytu w szkole będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej placówki, zwiedzić klasopracownie i wystawy związane z nauką zawodu, usiąść za sterami symulatora harvestera, posłuchać sygnałów myśliwskich.

Szczegółowy harmonogram Dni Otwartych znajduje się na stronie internetowej szkoły www.zslbilgoraj.pl

Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w sekretariacie szkoły z dwudniowym wyprzedzeniem.

Istnieje możliwość przyjazdu w innym terminie po uprzednim uzgodnieniu.

Artykuł sponsorowany

wd

Zdjęcia (1)

Podziel się:
  • TAGI:


Pozostałe