Zamość: Wielkanocny koncert i akcja dla chorego chłopca

  • 18.03.2018, 12:13
  • ak
Zamość: Wielkanocny koncert i akcja dla chorego chłopca
Wyjątkowe wydarzenie zaplanowano na niedzielę (25 marca) w Zamościu. W kościele pw. św. Michała Archanioła odbędzie się VI Koncert Muzyki Pasyjnej "Crux Christi". Przy świątyni prowadzona będzie również rejestracja dawców komórek macierzystych, dedykowana Filipkowi Stanibule.

Melomani będą mieli możliwość wysłuchania Oratorium "Chrystus na Górze Oliwnej" Ludwiga van Beethovena w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. Muzycy towarzyszyć będą wybitnym solistom. W Zamościu zaśpiewają: sopranistka Joanna Kędzior z Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie, tenor Szymon Rona z Opery Nova w Bydgoszczy, Paweł Kołodziej z Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie. Wystąpi także Chór Miasta Siedlce oraz Chór Ziemi Zamojskiej "Contra".

Koncert rozpocznie się o godz. 19. Wstęp jest wolny.

Równocześnie w salce nad zakrystią kościoła (w godz. 18-22) odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych pod hasłem "Pomóż Filipkowi Stanibule i innym!".

O walce chłopca z chorobą pisaliśmy: FILIP POTRZEBUJE BLIŹNIAKA GENETYCZNEGO

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe