Zamość: Konkurs ''Wiedzy o regionie'' rozstrzygnięty! (ZDJĘCIA)

  • 15.03.2018, 15:11
  • bw
Zamość: Konkurs ''Wiedzy o regionie'' rozstrzygnięty! (ZDJĘCIA) bw
W czwartek, 15 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu (''Ekonomik'') odbył się międzyszkolny etap konkursu ''Wiedzy o regionie''. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Zamość oraz patronatem medialnym ''Kroniki Tygodnia''.

Zmagania rozpoczęły się chwilę po godzinie 10:00. Na szczegółowe pytania dotyczące historii, zabytków, kultury, przyrody i obyczajów regionu odpowiadało 39 uczniów szkół podstawowych, liceów i techników, którzy przeszli etap szkolnych kwalifikacji.

W I etapie konkursu uczestnicy odpowiadali kolejno na zestaw pytań, zdobywając punkty za prawidłowe odpowiedzi. W II etapie w stawce pozostawali tylko ci, którzy odpowiedzieli na zadane przez organizatora pytania. W finale konkursu najlepsi przedstawili walory regionu lub miejscowości, którą wcześniej wylosowali. 

Najlepszą trójkę wybrało jury w składzie: Damian Miechowicz - dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki, Andrzej Dziaduszek -  Prezes Klubu im. Michała Pieszki przy PTTK o/Zamość oraz Antoni Pawluk - Dyrektor POLISA-ŻYCIE TU S.A. w Zamościu.

Zwyciężczynią Konkursu została Milenia Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Michalowie, drugie miejsce zdobył Kacper Kania  a trzecie ex aequo Monika Wnuk i Paulina Kurek.

- To był miesiąc intensywnych przygotowań. Robiliśmy powtórki, przygotowywaliśmy prezentacje i notatki, omawialiśmy najczęstsze pytania. Jak widać, praca się opłaciła i to w 100. lecie naszej szkoły - mówiła Dorota Gnieciak, opiekun grupy z SP w Michalowie. 

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci albumy i książki o walorach turystycznych regionu. Zwyciężczyni Konkursu ''Wiedza o regionie'' wybierze się w wycieczkę  po Roztoczu Zachodnim „Śladami walk o niepodległość”.

/Konkurs został zorganizowany przez ZSP nr 1 w Zamościu, przy współpracy z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym o/Zamość i Wydziałem Promocji i Turystyki Miasta Zamość, który był głównym sponsorem oraz dzięki wsparciu sponsorów: Gminie Zamość, Kronice Tygodnia, Gminnemu Ośrodkowi Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem, Urzędowi Miejskiemu w Tomaszowie Lubelskim, Gminie Adamów, Gminie Radecznica, Urzędowi Miejskiemu w Józefowie, Urzędowi Miejskiemu w Zwierzyńcu, Drukarni ZAMDRUK Skokówka, Grupie PSB Metbud Zamość, Spółce POLISA-ŻYCIE TU S.A. Vienna Insurance Group – przedstawicielstwu w Zamościu/.

bw

Zdjęcia (29)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe