Biłgoraj: Nasz sędzia w KRS

  • 13.03.2018, 16:38
Biłgoraj: Nasz sędzia w KRS
Sędzia Zbigniew Łupina, który na co dzień pracuje w biłgorajskim sądzie, został wybrany do Krajowej Rady Sądownictwa.

Sejm powołał we wtorek (6 marca) na 4-letnią kadencję nową 15-osobową Krajową Radę Sądownictwa. Wśród 15 członków jest Zbigniew Łupina, karnista z Sądu Rejonowego w Biłgoraju. Z możliwości zgłaszania kandydatów do KRS skorzystały tylko kluby PiS oraz Kukiz`15. Kandydaturę sędziego z Biłgoraja zgłosił klub Pawła Kukiza.

Zbigniew Łupina ma 58 lat i pochodzi z gm. Turobin. Jest absolwentem prawa UMCS w Lublinie. Egzamin sędziowski zdał w 1987 r. Najpierw był asesorem sądowym w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Zamościu, pełniąc czynności sędziowskie w Sądzie Rejonowym w Biłgoraju. W 1990 r. został powołany na stanowisko sędziego w Sądzie Rejonowym w Tomaszowie Lubelskim. Orzekał w sprawach karnych i cywilnych. W 1992 r. został przeniesiony do pełnienia obowiązków w Sądzie Rejonowym w Biłgoraju, gdzie pracuje do dziś, orzekając w sprawach karnych.

Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
prawnik
prawnik 14.03.2018, 06:57
przy***s kaczystów a nie prawnik
Konstytucja
Konstytucja 14.03.2018, 05:17
Brawo ty

Pozostałe