Tomaszowska policja: W powiecie jest bezpieczniej

  • 13.03.2018, 15:00
  • Robert Horbaczewski
Tomaszowska policja: W powiecie jest bezpieczniej
Nieznacznie zwiększyła się liczba przestępstw w powiecie, ale z drugiej strony, zdaniem policji, poprawiła się wykrywalność.

Problem w powiecie jest alkoholizm. To on był powodem tego, że w ubiegłym roku policja musiała 960 razy interweniować w domach. Wciąż problemem są kradzieże. Generalnie policjanci zapewniają jednak, że w powiecie jest bezpiecznie.

W ubiegłym roku, na terenie powiatu tomaszowskiego stwierdzono ogółem 672 przestępstw, przy 642 w 2016 roku. Wśród nich stwierdzono 66 kradzieży z włamaniem, 87 kradzieży, 5 kradzieży samochodu, 3 rozboje, 27 uszkodzeń rzeczy.

 – Do kradzieży najczęściej dochodziło w dni targowe, w godzinach porannych. Ponadto do drobnych kradzieży dochodzi w dużych marketach spożywczych, np. Biedronka, Stokrotka, Centrum – informuje aspirant Agnieszka Leszek, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Policjanci w ubiegłym roku wszczęli także 230 postępowań przygotowawczych dotyczących przestępstw gospodarczych (o 14 więcej), głównie dotyczących nielegalnych papierosów i alkoholu. Łącznie zabezpieczyli ponad 961 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Gdyby trafiły na rynek Skarb Państwa z tytułu uszczuplenia należności podatkowych straciłby ponad 750 tys. zł. Część tych przestępstw policjanci wykryli wspólnie z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej.

Częściej funkcjonariusze pochylali się nad przestępstwami narkotykowymi. W 2017 roku wszczęli 69 postępowań (43 w 2016 r.). Jak podkreśla policja w swoim sprawozdaniu, wśród przestępstw ujawnionych są czyny dotyczące zarówno wprowadzania do obrotu, jak i udzielania środków odurzających, co uderza bezpośrednio w osoby zajmujące się dystrybucją narkotyków.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Robert Horbaczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
emerytowany aspirant
emerytowany aspirant 14.03.2018, 08:07
Mała przestępczość wynika z tego że kilka tysięcy młodych wyjechało zagranice .Druga sprawa wiele osób nie zgłasza spraw wiedząc że i tak nic policja nie zrobi .Tak z tego wynika nie ma komu popełniać przestępstw . Inna sprawa to ukraińcy oni są grupą hermetyczną szybko przemieszczają się więc sprawy nie są zgłaszane .
nikomu nie znany
nikomu nie znany 14.03.2018, 21:15
komende policji na czarno wielu budowało . to prawo czy ślepota policji

Pozostałe