Zamość: Będzie protest w sprawie zalewu?

  • 13.03.2018, 06:00
  • bn
Zamość: Będzie protest w sprawie zalewu?
Koszt inwestycji oszacowano na ponad 8 mln 185 tys. zł. W zamierzeniu projekt remontu zamojskiego zalewu miał być współfinansowany z Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego (chodziło o kwotę ponad 5 mln 639 tys. zł). Niestety, takie wsparcie nie zostało przyznane. Zamojscy urzędnicy jednak się nie poddają.

- Zajęliśmy na liście ósme miejsce. Ilość punktów, które udało się nam uzyskać, jednak nie wystarczyła do tego, aby dofinansowanie uzyskać – mówi z żalem Marcin Grabski, sekretarz Urzędu Miejskiego w Zamościu. – Co dalej? Zapoznamy się dokładnie z oceną. Po jej przeanalizowaniu będziemy mieli możliwość złożenia protestu. Jeśli nie zostanie on uwzględniony, pozostanie nam ewentualna skarga w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym. 

Istnieje szansa, że taka nieustępliwość może się opłacić (nieraz samorządy w ten sposób dochodziły swoich racji). Magistrat ma zresztą o co walczyć. Zakres planowanych prac naprawdę jest ogromny. W planach jest m.in. likwidacja potężnej grobli, która dzieli zamojski zalew. Obok m.in. zamierzano wybudować dwa parkingi dla aut osobowych: na 154 i 22 miejsca. Nad zalewem miała także powstać m.in. dydaktyczna ścieżka pieszo-rowerowa oraz planowano postawić widokowe i obserwacyjne pomosty. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krzysztof
Krzysztof 13.03.2018, 21:17
Tak płaczecie ale jak upał doskwiera to wszyscy pędzą tylko żeby miejsce złapać! Niech szukają pomocy skoro tylko swoje portfele wypychają!
haha
haha 13.03.2018, 18:52
Bhe. Potężny to był poprzedni projekt, a to jest popierdułka. Bicie piany.
 zamościanka
zamościanka 13.03.2018, 09:41
To już końcówka rządów Wnuka i niektórych radnych aby do wyborów
MAZUR
MAZUR 13.03.2018, 06:25
Zamiast zalewu będzie bagno WNUKOWO

Pozostałe