Windykacja komornicza krok po kroku – zobacz, co powinieneś wiedzieć. Krótki poradnik

  • 9.03.2018, 10:40 (aktualizacja 09.03.2018 10:43)
  • Artykuł sponsorowany
Windykacja komornicza krok po kroku – zobacz, co powinieneś wiedzieć. Krótki poradnik
Ściąganie należności od dłużnika może być bardzo trudne. Zdarza się, że notoryczne przypominanie nie przynosi rezultatów i nie da się polubownie załatwić sprawy. Zaznaczmy, że windykacja komornicza jest ostatecznym etapem w odzyskiwaniu pieniędzy. Wykorzystywana jest w momencie, kiedy nie można porozumieć się z dłużnikiem bez użycia środków prawnych. Postanowiliśmy stworzyć krótki przewodnik, w którym zalazły się najważniejsze informacje dotyczące windykacji komorniczej. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć!

Zobacz, od czego zaczyna się postępowanie komornicze!

W pierwszej kolejności musimy uzyskać orzeczenie sądowe, a następnie występuje się o klauzulę wykonalności. W świetle przepisów prawa, dopiero po jej nadaniu strona otrzymuje tytuł wykonawczy. Teraz możemy udać się do komornika. Zaznaczmy, że osoba na tym stanowisku działa na podstawie złożonego przez wierzyciela wniosku o wszczęciu egzekucji. Na podkreślenie zasługuje fakt, że mamy możliwość wybrania komornika zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucjach. - Zadaniem komornika jest odzyskanie z majątku dłużnika należności dla wierzyciela. Egzekucja może być prowadzona, między innymi z wynagrodzenia za pracę, rachunków bankowych. Komornik doprowadza do wykonania orzeczenia sądu, do wyegzekwowania kwoty pieniężnej mówi specjalista z Kancelarii AIF. Więcej informacji na temat windykacji komorniczej można znaleźć na stronie internetowej https://www.aif.com.pl/windykacja/.

 

Postaw na specjalistów, którzy pomogą Ci w odzyskaniu należności!

Warto zaznaczyć, że aby windykacja była skuteczna, to powinna być przeprowadzona możliwie, jak najszybciej. Dlaczego? Im starszy dług, tym trudniej jest odzyskać pieniądze. Egzekucja to przymus. Jest wszczynana w momencie, gdy po wcześniejszym przeprowadzeniu sprawy przez sąd i wydaniu orzeczenia, dłużnik w dalszym ciągu nie wykonuje obowiązku, czyli nie spłaca długu. Pamiętajmy, aby dokładnie wypełnić wniosek egzekucyjny. Powinny w nim się znaleźć określone informacje, między innymi: dokładne oznaczenie wierzyciela i dłużnika, wskazanie sposobu egzekucji czy oświadczenie o skorzystaniu z prawa wyboru danego komornika. Prowadzenie działań windykacyjnych jest bardzo trudne. Musimy posiadać odpowiednią wiedzę prawniczą oraz zdolność negocjacji, która pozwoli nam na skuteczne odzyskanie należności Jeśli chcemy, aby nasza sprawa została prawidłowo poprowadzona, to warto przekazać ją do specjalistów, którzy kompleksowo się nią zajmą. Dzięki temu, będziemy mieć pewność, że jest ona realizowana w odpowiedni sposób. Powierzenie sprawy profesjonalistom jest najskuteczniejszym rozwiązaniem, w odzyskiwaniu należności.

Artykuł sponsorowany
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wierzyciel
wierzyciel 19.03.2018, 11:10
Problem niestety leży często w tym, że dłużnik nie posiada żadnego majątku albo ma przepisany fikcyjnie na osobę trzecią. Wtedy ani firma windykacyjna nic nie wskóra ani sam komornik który wyśle wierzycielowi "wysłuchanie przed umorzeniem" z opisem dlaczego egzekucja jest bezskuteczna, przykład: http://pamietnikwindykatora.pl/2012/12/22/wysluchanie-wierzyciela-po-osmiu-latach/ I takich bezskutecznych egzekucji jest miażdżąca większość. Morał z tego taki, że zanim komuś pożyczymy pieniądze, zanim wynajmiemy komuś mieszkanie albo zanim sprzedamy towar z na termin płatności, to sprawdźmy czy ma majątek (niech sam się pochwali co ma) a najlepiej żądajmy zabezpieczenia rzeczowego np. zastawu.

Pozostałe