Narodziny w RPN. Kolejne młode koniki polskie w rezerwacie (ZDJĘCIA, FILMY)

  • 09.03.2018, 08:09 (aktualizacja 09.03.2018, 11:45)
  • Agnieszka Jakubowska
Narodziny w RPN. Kolejne młode koniki polskie w rezerwacie (ZDJĘCIA, FILMY) Fot. Agnieszka Jakubowska
Już o cztery źrebiątka powiększyło się w ostatnich dniach stado koników polskich żyjących w rezerwacie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Byliśmy tam i widzieliśmy młode. Mamy mnóstwo zdjęć i filmy z roztoczańskiego lasu.

Przypomnijmy, że pierwsze dwie klaczki urodziły się jeszcze w zeszłym tygodniu, w mroźną (-24 stopnie Celsjusza) noc z 1 na 2 marca. Małe koniki dzielnie stawiały czoła niekorzystnym warunkom atmosferycznym.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Matką pierwszego – starszego o kilka godzin - źrebaka (klaczki) jest klacz Treska, córka Trzmieliny z linii Traszki. Natomiast drugiego źrebaka (również klaczkę) urodziła po raz pierwszy w swoim życiu klacz Bakara, która jest pierwszą w RPN przedstawicielką linii klaczy Białka. Ojcem obu źrebiąt jest zakupiony w ubiegłym roku ogier Pako, który pełni role ogiera tabunowego w hodowli rezerwatowej. Ogier Pako pochodzi z hodowli Stado Ogierów Sieraków w Wielkopolsce.

Trzeci źrebak urodził się w poniedziałek, a wczorajszej nocy na świat przyszedł czwarty przeuroczy maluch. Ma on inne rzadkie umaszczenie. W populacji wynosi ono zaledwie 2%.

 

Źrebaki rosną szybko. Są ciekawe świata. Dzielnie towarzyszą reszcie stada pod czujnym okiem swoich matek. 

 

Agnieszka Jakubowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe