Hrubieszów: W szkole jak w arsenale. Kolekcja amunicji w jednej z podstawówek

  • 06.03.2018, 15:47 (aktualizacja 06.03.2018, 16:03)
  • ak
Hrubieszów: W szkole jak w arsenale. Kolekcja amunicji w jednej z podstawówek Fot. KPP Hrubieszów
Amunicja, łuski i fragmenty broni z czasów II wojny światowej przejęli w poniedziałek (5 marca) policjanci z Hrubieszowa w jednej z miejskich szkół podstawowych. Kto i dlaczego to w szkole zgromadził?

Mundurowi pojechali do podstawówki, bo zostali tam wezwani przez jednego z pracowników placówki. Okazało się, że w poniedziałek w nieużywanym od dawna pomieszczeniu ktoś natrafił na kolekcję militariów.

W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 90 sztuk różnego rodzaju starej amunicji, łusek i element broni z czasów wojny. Funkcjonariusze ustalili, że wszystko to były eksponaty, które w organizowanej przed 40 laty izbie pamięci gromadził jeden z ówczesnych nauczycieli historii.

Przy tej okazji policja przypomina, że w przypadku natrafienia np. na broń czy niewybuchy z czasów wojny nie należy takich znalezisk pod żadnym pozorem dotykać, rozbrajać ani przenosić. I jak najszybciej należy powiadomić odpowiednie służby.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Z
Z 09.03.2018, 13:11
Większość eksponatów to oczywiście zupełnie nieszkodliwy złom, ale naboje scalone, nie dość, że mogą być niebezpieczne (zwłaszcza ten od PTR), to jeszcze podpadają pod paragraf.

Pozostałe