Zamość: Ludzie, ludzie pieniądze rozdaję! Tak 20-latka oszukiwała w internecie

  • 06.03.2018, 05:33
  • Robert Horbaczewski
Zamość: Ludzie, ludzie pieniądze rozdaję! Tak 20-latka oszukiwała w internecie
20-latka z Zamościa, nabrała kilkadziesiąt osób. Za każdym razem model oszustwa był ten sam. Kobieta ogłaszała na portalu internetowym, że udziela bardzo korzystnej pożyczki gotówkowej.

Mieszkanka Zamościa oferowała na portalu OLX pożyczki, bez zbędnych formalności oczywiście. Po wpłaceniu jedynie drobnej "opłaty przygotowawczej". Zgłaszali się naiwni z całego kraju. "Firma pożyczkowa" działała przez kilkanaście miesięcy.

Pani Edyta, mieszkanka małej miejscowości w województwie warmińsko-mazurskim, chciała założyć własny biznes, a nie miała za co. Potrzebowała 20 tys. zł. W sierpniu 2015 roku w Internecie, na popularnym portalu OLX znalazła ogłoszenie o pożyczkach udzielnych bez zbędnych formalności. Zadzwoniła pod wskazany numer telefonu. Odebrała młoda kobieta. Zapewniła, że rzeczywiście w Zamościu istnieje tak wspaniała firma, która chce pomagać ludziom w potrzebie, nie piętrzy kłopotów, a oprocentowanie pożyczki wynosi zaledwie 5 procent rocznie. Aby otrzymać owe 20 tys. zł, kobieta musi przelać jedynie drobną opłatę przygotowawczą w wysokości 151 zł.

Pani Edyta podpisała umowę przesłaną jej pocztą elektroniczną i przelała pieniądze. Zgodnie z umową jeszcze tego samego dnia na jej konto miała trafić zaciągnięta pożyczka. Nie trafiała ani tego dnia, ani później. A kontakt z "panią Nikolą" się urwał. Numer telefon, na który wcześniej dzwoniła, był wyłączony.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Robert Horbaczewski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
aaaaa
aaaaa 08.03.2018, 12:37
Głupich nie sieją... Jeżeli pani Edyta jak mniemam dorosła kobieta nie wie, że jeżeli coś brzmi zbyt dobrze by było prawdziwe, to zapewne nie jest prawdziwe...

Pozostałe