Wstrząsające! Utopił trzy malutkie kotki w wiadrze, a później wyrzucił je na śnieg

  • 05.03.2018, 11:00
  • ak
Wstrząsające! Utopił trzy malutkie kotki w wiadrze, a później wyrzucił je na śnieg Fot. policja.pl
Jakim trzeba być człowiekiem, żeby tak okrutnie traktować zwierzęta? 71-letni mieszkaniec jednej z wiosek pod Zamościem w wiadrze utopił maleńkie kocięta, a później po prostu wyrzucił je na śnieg. Już zajęła się nim policja.

Mundurowi zajęli się sprawą po tym, jak w sobotę (3 marca) zatelefonowała do komendy 53-letnia mieszkanka gminy Zamość. Mówiła, że sąsiad nie chce jej oddać kociąt, które dzień wcześniej przyszły na świat na jego podwórku.

Mundurowi pojechali pod wskazany adres. Znaleźli właściciela. 71-latek jak gdyby nigdy nic opowiedział, że kotka sąsiadki rzeczywiście okociła się w jego mieszkaniu. Wtedy on matkę wygonił z podwórka, a małe... utopił w wiadrze, a później razem z wodą wylał na śnieg. Wskazał też policjantom, gdzie leżą zwierzaki.

– Policjanci na miejscu wykonali czynności procesowe. Mężczyzna usłyszy zarzuty naruszenia przepisów ustawy o ochronie zwierząt. Polskie prawo zakazuję znęcania się, torturowania oraz uśmiercania zwierząt. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2.  Sąd może również orzec nawiązkę na cel związany z ochrona zwierząt do kwoty 100 000 – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
!
! 05.03.2018, 15:20
Idz sam sie utop swinio, chociaz to miano to dla ciebie i tak za duzo.!!

Pozostałe