Zamość: Uczniowie ''Ekonomika'' zbudowali drona (WIDEO, FOTOGALERIA)

  • 02.03.2018, 23:17 (aktualizacja 05.03.2018, 20:29)
  • Bartłomiej Wojnarowski
Zamość: Uczniowie ''Ekonomika'' zbudowali drona (WIDEO, FOTOGALERIA) bw
W piątek, 2 marca, podczas spotkania z młodzieżą z wymiany międzynarodowej w sali gimnastycznej SP nr 3 licealiści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zaprezentowali prototyp drona, który zbudowali według własnego projektu.
 

Projekt rozpoczął się we wrześniu 2017 od przedstawienia wstępnych planów i kosztorysów opiekunom koła robotyki. Uczniowie otrzymali wsparcie od nauczycieli, a od urzędu miasta Zamość dotację 5 tys. złotych. Drona złożyli sami, z części, które zakupili i wydrukowali na drukarkach 3D. By zakończyć projekt często zostawali po godzinach i przychodzili do szkoły w sobotę. 

- Stwierdziliśmy, że czemu nie? Większość części byliśmy w stanie wydrukować na szkolnej drukarce 3D lub domu. Chcieliśmy zrobić coś, czego w Zamościu jeszcze nie było - mówił Dariusz Maryńczak z 2kl technikum informatycznego. 

Dron przystosowany jest dzięki zamontowanej kamerze do wykonywania zdjęć i filmów wysokiej jakości. W przyszłości będzie wykorzystywany dla potrzeb promocyjnych szkoły. 

/Poniżej wideo z pokazu możliwości drona/:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Dron wyposażony jest także w wydajny silnik elektryczny, cztery, 10-calowe śmigła oraz kamerę, która nagrywa w ruchu stabilny obraz - tłumaczył Szymon Hałucha, współtwórca projektu. 

Na tym jednak grupa innowatorów nie poprzestaje. Kolejnym projektem będzie łazik o mocy 80 NM (Niutonometrów). 

- To będzie łazik wielozadaniowy. Dzięki silnemu silnikowi będzie w stanie pociągnąć... malucha - tłumaczył Szymon Hałucha.

Projekt budowy drona współtworzyło 6 uczniów zamojskiego ''Ekonomika'': Dariusz Maryńczak, Szymon Hałucha, Mateusz Lenard, Piotr Kwiecień, Kamil Kalmus i Łukasz Bubiłek.

Życzymy powodzenia!

Bartłomiej Wojnarowski

Zdjęcia (14)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jasiek
jasiek 03.03.2018, 20:16
tak trzymać

Pozostałe